Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ezt hogy lehet megcsinálni...

Ezt hogy lehet megcsinálni Pascalban?

Figyelt kérdés
Azt szeretném, hogy a program várakozzon egy bizonyos ideig, és ha várakozás közben leütünk egy billentyűt, akkor töltse bele egy char változóba, mit nyomtunk le. Ha nem történik a várakozás közben billentyűleütés, akkor pedig egyszerűen lépjen tovább és folytassa a következő sorral. Erre van valamilyen egyszerű megoldás? A válaszokat előre is köszönöm!

2014. máj. 8. 20:00
 1/4 anonim ***** válasza:

pacalba emlékszem egy olyanra, hogy keypressed

na ezt kéne valami until feltételbe rakni összevagyolva egy időméréssel (ezt nézd meg, ezt nem tudom)

2014. máj. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valami ilyesmire gondoltál?

ESC-re kilép!

-------------------------------------


Program Varakozas;

Uses Crt;

Var

Ch:Char;

Begin

ch:=Chr(32);

repeat

if keypressed then ch:=ReadKey;

WriteLn('A lenyomott billentyű: ',ch);

until ch=Chr(27);

End.

2014. máj. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem erre gondoltam. Ha így érthetőbb, Tetris játékhoz kellene.


program tetris;

…blablabla…

repeat

delay(250);

until blabla;

…blabla…

end.


Itt azt szeretném, hogy a delay közben is figyelje a billentyűleütéseket, és ha nem nyomunk le semmit akkor egyenesen mozogjon tovább az alakzat. Ha megnyomtunk valamit, töltse bele ch-ba. Ezt szeretném megoldani.

2014. máj. 12. 22:13
 4/4 A kérdező kommentje:
Ja és ch az egy char változó, ezt nem írtam oda.
2014. máj. 12. 22:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!