Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szeretnék megtanulni egy...

Szeretnék megtanulni egy komolyabb nyelvet. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Elég sokáig SA:MP szkripterként "tevékenykedtem", és elég magas szinten értem a pawn programnyelvet, ami nagyon rávezetett az egész programozás-dologra. Szóval szeretnék valami hasznosabb programnyelvet megtanulni, aminek reményeim szerint jó alapját szolgálná a Pawn. Tudtok ilyet?

(pythonnal próbálkoztam, de nem találtam elég dokumentációt/célt(mint a pawn mellett), amivel könnyebbé tehetném a tanulást)



2014. máj. 6. 21:26
 1/8 Tengor ***** válasza:
63%

Ha Pythonhoz nem találtál doksit, akkor nem is kerested!

A Python nem rossz, mondjuk én csak hobbi nyelvként tekintek rá.

Egy Java már elég komolynak számít és nem is túl nehéz. Ezt javasolnám. Első körben doksi+tutoriálok, aztán jöhet valami komolyabb: egy tetris v. raktározó program.

2014. máj. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, azért a Python sem annyira hobbi nyelv.

De az tényleg igaz, hogy a net dugig van a hozzá tartozó leírásokkal.

2014. máj. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kerestem leírást, találtam is, magyar könyvet is elolvastam, de olyat nem találtam, amiben egy konkrét program írásának elkezdéséhez van leírás. Ötletem sem nagyon volt vele. Viszont a nyelv nagyon megtetszett, és ha esetleg szerintetek folytatásként megfelelő lenne számomra, akkor hálás lennék, ha ki tudnátok segíteni néhány ilyen linkkel, vagy ilyesmi...
2014. máj. 6. 21:54
 4/8 anonim ***** válasza:

"magyar könyvet is elolvastam, de olyat nem találtam, amiben egy konkrét program írásának elkezdéséhez van leírás"


ajaj.. azt gondolom nem hitted, hogy gétéát fogsz írni egy piton könyvből

2014. máj. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 iostream ***** válasza:
53%

3D-s vagy komoly matematikai programokon kívül szinte mindenre alkalmas a Python. Ezeket azért hívják általános célú programozási nyelveknek, mert jellemzően megvalósítható bennük minden viszonylag kényelmesen, nincs egy kiemelt cél amit kifejezetten támogatnak.


Ne a nyelv adja a célt, a cél adja a nyelvet! Kezdőként meg tökmindegy a nyelv, csak legyen cél. A célt meg te találod ki.

2014. máj. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egész pontosan mire akarod használni majd a tudásodat kedves kérdező?
2014. máj. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ha lehetséges, előbb-utóbb hasznot szeretnék szerezni belőle (mondjuk játék/app formájában). Emellett szeretném bővíteni az informatikai ismeretségemet a programozás segítségével, mivel a Pawn nagyon rávezetett erre :)


Egyébként miért nem jó a Python a 3d-s programok írására?

2014. máj. 7. 11:53
 8/8 iostream ***** válasza:
53%
Mert nem erre találták ki. Bár van OpenGL bind, de a 3D grafika mindenképpen sok számolással jár.
2014. máj. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!