Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen oldalt csináljak...

Milyen oldalt csináljak referenciának?

Figyelt kérdés

Úgy gondoltam,hogy referenciát csinálok magamnak: egy weblap, php-sql-el.

Milyen oldalt lehetne felmutatni referenciaként,amit egyedül csináltam?

Ötletek?


2014. máj. 5. 00:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Csinálj egy webáruházat. Az csaknem minden feladatot magába foglal.
2014. máj. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább konkrét munkákat kellene referenciaként felmutatnod.


Az, hogy képes vagy megcsinálni (lemásolni) egy olyan rendszert, amit már előtted százezren megcsináltak, az egy egyetemi beadandó feladathoz elegendő, de önmagában nem bizonyít többet annál, hogy legalább felszínesen ismered az adott technológiát és modellt.


Ha számodra a webfejlesztési munka ennyiből áll, akkor ez a referencia nem javítani, hanem rontani fogja a megítélésed a szakmán belül. Hiszen nem attól jó fejlesztő valaki, hogy mindenre van saját megoldása, hanem attól, hogy képes kódot értelmezni, nagy kódbázist átlátni, más kódját akár rossz dokumentáció mellett is értelmezni, és ezeket át is írni.


A cégek általában nem olyan munka elvégzésére keresnek embereket, amit már valaki elvégzett. Annak kb. annyi értelme lenne, mint építeni egy utat, aztán felszedni és újraépíteni. Nem repetitív feladatokat fognak neked adni, épp ellenkezőleg: az lesz a feladatod, hogy a repetitív feladatokat megszüntesd.


A jó referenciának és önéletrajznak az alábbi készségeket kell tükröznie:

- képes vagy együttműködni mások kódjával

- jól ismersz egy-két fejlesztői környezetet

- elboldogulsz azokkal a nyelvekkel, amelyekkel dolgozni szeretnél

- ismersz legalább egy verziókezelő rendszert (Git)

- vannak alapvető rendszergazdai ismereteid (Nem okoz kihívást egyetlen parancs kiadásával mondjuk scp-vel felmásolni egy szerverre azokat a fájlokat, amelyekben az "alma" szó megtalálható, és html kiterjesztésűek)

- be tudsz konfigurálni egy egyszerű apache szervert például (Enélkül nem tudnál deployolni...)

- tudod, hogy kell ssh-zni, és hogy hogyan tudsz elmenteni vim segítségével egy dokumentumot parancssorok keresztül

- együtt tudsz működni másokkal, és attól sem rosálsz magad alá, ha neked kell az ügyféllel, vagy annak alkalmazottjával kommunikálni

- fejlődőképes vagy, és a munkán kívül még heti 5-20 órát tanulásra, fejlődésre fordítasz, ami legalább részben szakmai jellegű

- jól tudod dokumentálni a kódod, érdekel a szép kód és a fejlesztési paradigmák

- van tapasztalatod tesztelésben


Nem kell persze mindennek szó szerint benne lenni a referenciában és az önéletrajzban, sőt! Elegendő, ha tükrözi ezeket a képességeket.


Ha még nincsenek meg ezek a képességek, valami nagyon kezdő állásra akkor is pályázhatsz, de akkor kösd ki, hogy ezeket szívesen elsajátítanád. (Illetve érdemes minél többet megtanulni már ezek közül, mielőtt dolgozni kezdesz)


Szerintem a legkézenfekvőbb lehetőség, hogy valamilyen konkrét korábbi munkádat teszed a referenciádba, illetve valamilyen open-source projektben csinálsz komoly közreműködést, vagy pedig saját projektet készítesz, amibe mások is közreműködnek. Ha ezek megvannak, akkor szinte esélytelen, hogy ne találj egy legalább havi nettó. 180.000 forintot fizető állást.

2014. máj. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!