Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet egy listbox...

Hogyan lehet egy listbox elemeit elmenteni txt fájlba, hogy minden elem külön sorban legyen?

Figyelt kérdés
én mielőtt magyar oldalakon kérdezgetnék előtte mindig átfutom az angol fórumokat hátha találok megoldást de erre fura okból nem találtam ezért itt megkérdezem valaki tudja a megoldást?
2014. máj. 1. 21:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
foreach-el végig mész a listbox elemein, kigyűjtöd őket egy string-be sortörésekkel egybe fűzve és a végén a string-et írod ki fájlba.
2014. máj. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
van olyan metódus ami sortörést tud csinálni? és mi az a for each ciklus? én csak a for ciklust ismerem
2014. máj. 1. 21:30
 3/16 anonim ***** válasza:

A foreach ciklus való a tömbökön való iterációhoz.

Nincs sortörés metódus (külön erre a célra). Ha fájlba akarod írni soronként akkor használhatod a StreamWriter - WriteLine -metódusát.

2014. máj. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
programnyelvet nem írtál. Én C#-re írtam példát.
2014. máj. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

sortörés: "\n"


foreach: [link]

2014. máj. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
tudtam,hogy c#ben van ilyesmi de én VB-ben írok most...
2014. máj. 1. 21:40
 7/16 anonim ***** válasza:
2014. máj. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem, teljesen mindegy milyen ciklussal mész végig egy konténeren.
2014. máj. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
tudnál nekem egy példa kódot írni?
2014. máj. 1. 22:31
 10/16 anonim ***** válasza:

Tudnék! Még úgy is, hogy sosem programoztam még VB-ben, de 2 perc google használat, meg pár ctrl+c ctrl+v nyomogatással meglenne. Ezt nyilván te is meg tudod tenni!


Ha meg akarsz tanulni programozni, akkor ne mással csináltasd meg a feladataidat! Ez csak egy jó tanács. Minden fent van net-en. Ha valamit nem tudsz elsőre megcsinálni, akkor bontsd részfeladatokra (csinálj külön fájlba íratást, string műveleteket, tömb műveleteket ... stb.). De a tudásod alapján szerintem kezdj el inkább nulláról egy kezdőknek írt könyvet/tananyagot! Ha később jó állást és jó fizetést akarsz, akkor még most változtass a hozzáállásodon!

2014. máj. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!