Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet a DOS-ban elindít...

Hogyan lehet a DOS-ban elindított programot oly módon menteni, hogy azt az asztalról rögtön indítani lehessen és ne kelljen minden elindításnál a parancsokat beírni?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 26. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:

egy jegyzettömbben készítesz egy batch fájlt és azt indítod


start /d "eleresiut/mappa_pl:c:/akarmi/" file.exe


ezt elmented valami.bat néven és ennyi

2014. ápr. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Amit jegyzettömbben létrehoztam batch fájlt azt a dosban indítom el?? és hogy indítom el a programot amit használni akarok ne haragudj nem értem le tudnád írni részeletesebben?
2014. ápr. 26. 16:41
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha kétszer kattintasz a .bat fájlodra, akkor azt végrehajtja a Windows. Ha esetleg nálad pl jegyzettömben nyitná meg végrehajtás helyett, akkor valami.bat.txt lehet a kiterjesztése, mivel valószínűleg engedélyezve van nálad a Windows intéző "ismert fájltípusok kiterjesztésének elrejtése" funkció. Ezt Windows 7 esetén így tudod kikapcsolni:

[link]

2014. ápr. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Szerintem nekem inkább az a probléma hogy el sem tudom indítani a bat fájlt mivel win8-van és azt irja ki hogy ,,ez az alkalmazás nem fut az ön gépén'' próbáltam rendszergazdagént is indítani de akkor is csak bevillan az ablak és abban a pillanatban ki is lép, úgyhogy nemtudom mi lehetne a megoldás.
2014. ápr. 26. 17:41
 5/5 anonim ***** válasza:
a /d nem kell bele, az arra szolgál, hogy a program indása után zárja a cmd ablakot.
2014. ápr. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!