Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » 16 évesen mit tanulhatok meg...

16 évesen mit tanulhatok meg programozni (Java-ban)?

Figyelt kérdés

Programozó szeretnék majd lenni. Mit ajánlotok nekem?

Egyszerűen fogjak neki egy tutorialnak és tanuljak meg mindent amit lehet? Van valami amit egy 10.-es nem érthet meg? Egy jövőbeli jó programozónak mi az amit ebben a korban is meg kell tudnia érteni?


2014. ápr. 17. 22:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Teljesen egyénfüggő dolog, hogy X évesen ki mit tud megérteni. Én 16 évesen már programoztam, egy ismerősömnek meg 23 éves fejjel sem állt rá az agya. Vágj bele és haladj a saját tempódban, és gyakorolj sokat.
2014. ápr. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha programoztál már valaha, akkor az alap koncepciókat meg fogod érteni.

Viszont amikor már más osztályokat kell használnod, akkor azokat nem biztos, hogy könnyen megérted, de ne felejtsük el, hogy mindennek az alapja a tanulás, tehát simán megértheted. Az a bizonyos "The Hour of Code" ""mozgalomkor"" megkérdezett nagyobb cégek programozói azt kérdezték, hogy nagy tudás kell ahhoz hogy olvass, hogy programozhass? (Valami ilyesmi XD, bocs nem emlékszem... :( )

Megjegyzem volt, hogy kiraktam stackoverflow-ra egy kérdést javáról és olyan választ kaptam, hogy nincs mit megérteni így van és kész.

Én mint programozni akaró úgy érzem, hogy sokszor maradok az elméleti dolgoknál, holott ha átesnék rajta és mondjuk írnék magamnak egy cheat sheet-et, hogy miket kell használni (például adatbázishoz csatlakozáskor) akkor több kedvem lenne tovább programozni.

(Pl.: az MVC tervezési mintát, meg hogy hogy lehet PHP-ban az OOP-t használni még mindig nem tudom...)

2014. ápr. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem kötött szerintem korhoz a programozás,legalábbis az akarni vágyás. Maga a tanulás ténylegesen ember függő. Valaki x évesen kezdi,és tudja valaki x+n évesen se fogja megérteni. Kezd el,érezni fogod hogy megy e vagy sem.

Sok sikert :)

2014. ápr. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
minden a gyakorláson múlik szerintem, nincs ilyen, hogy adott korban még nem lehet megérteni. Szerintem az a legcélravezetőbb, ha mindig kitűzöl egy olyan célt magadnak, amiről fogalmad sincs, hogyan lehet megcsinálni és megcsinálod. Sokat olvasol utána, sokat hibázol, de a végén megcsinálod. Emlékszem 16 évesen voltak olyan dolgok, amikről azt gondoltam, hogy soha nem fogom felfogni vagy megcsinálni, de csak neki kellett kezdeni és idővel minden megvilágosodik. Szóval szerintem a gyakorlás a kulcsa mindennek és az, hogy mindennek kezdj neki, még ha nem is tudod a következő lépést a cél felé.
2014. ápr. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Én nem a Javat ajánlanám kezdésnek, inkább a C++-t.

Ha nagyon nem megy, akkor Python.

2014. ápr. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Megvan már a C++-os alapom. Köszönöm mindenkinek a válaszokat, írjatok még :)
2014. ápr. 19. 11:21
 7/7 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!