Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miert nincs a C++-ban webbrows...

Miert nincs a C++-ban webbrowser osztaly?

Figyelt kérdés
Mint a C#-ben vagy Delphiben. Sokkal egyszerubb lenne minden, egy ket kodsorral lehetne bogeszot irni C++-ban, nem is ertem hogy ez a Linus Torvalds miert nem gondolt erre elobb, hogy tegyen bele.

2014. márc. 16. 13:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A C++-hoz Linusnak nem sok köze van ez az egyik, a másik pedig hogy a C++ egy általános célú, elég alacsony szintű programozási nyelv.


Ha kell webbrowser, akkor szedj le külső libet. Az alap nyelvet nem kell ilyenekkel szemetelni. (Ott vannak a socketek, az alapoktól meg lehet írni.)

2014. márc. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Amiért a laptopban nincsen mosógép vagy a sütőben rotakapa. Nem arra találták ki hogy mindenféle csillivilli kész dologgal tele legyen.


Ha erre van szükséged, haszálj Pythont.

2014. márc. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 2xSü ***** válasza:
79%

1. Nálad nem különül el a programozási !nyelv! a !fejlesztőkörnyezettől!. A kettő nem ugyanaz. A programozási nyelv alapvetően a nyelvi elemeket jelenti, hogy milyen alap típusok vannak, milyen szintaxissal lehet egy ciklust megírni, egyáltalán milyen ciklusok vannak, stb…


A fejlesztői környezet egészen más, az állhat egy kódszerkesztőből, a rendszerrel szállított komponensekből. Ez szigorúan véve nem a nyelv része.


Egy-egy programozási nyelvre általában több különböző cég fejleszt fejlesztői környezetet, fordítót, függvénykönyvtárakat, komponenseket, stb…


Pl. C++ esetén is van a GNU-nak is egy alap fordítója. De van a Microsoftnak is fejlesztői környezete, vagy ha már a Delphit emlegetted a Embarcadero, vagy régebben a Borland is csinált C++ fejlesztői rendszert, a C++ Buildert. Abban például van webbrowser komponens.


Amúgy Delphi nem programozási nyelv. Delphi nyelve az Object Pascal.


Érdemes ezeket a dolgokat megkülönböztetni.


2. Linus Torvalds-nak nem sok köze van a C++ -hoz. A C++ nyelvet Bjarne Stroustrup álmodta meg. Aztán, hogy kik csináltak fordítót, fejlesztői környezetet hozzá, az egészen más kérdés. Mindenesetre tudtommal Linus Torvalds tudtommal nem készített még csak C++ fordítót sem, nemhogy fejlesztői környezetet.


Tehát kicsit olyan a kérdés, mintha azt kérdeznéd: Az Ikeában a konyhabútorhoz miért nem adnak eleve marhapörköltet tarhonyával? Nem is értem Björn Skifs

svéd énekes miért nem gondolt erre. (Akinek max. annyi köze az Ikeához, hogy ő is svéd.)

2014. márc. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ekkora epic fail-t.

LoL.

2014. márc. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat. Belemelyedek a temaban, mint ahogy az elottem levo hozzaszolo is tehetne, mert o sem sokat ertett ezekbol, ahogy elnezem a hozzaszolasat.


Nem gondoltam volna hogy ennyire elvagyok tevedve, nem ertem miert rugtak meg ki egyaltalan engem a multinal, ahol vagyok.

2014. márc. 16. 21:43
 6/7 iostream ***** válasza:

#3 Mondjuk ez nem teljesen így van. A függvénykönyvtárat a nyelv részének tekintjük, ha a szabványban benne van. A C++ szabványos könyvtára nagyon kicsi, mert ilyen volt a nyelv megalkotásakor a filozófia. Csak az van benne, ami biztos mindenhol működik, minden egyéb jöjjön kívülről.

Tehát ilyen értelemben, ha lazán vesszük a C++-ban van webbrowser, nem osztály, hanem könyvtár, ilyen például a webkit.

2014. márc. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A Delphi és a dotNet egy keretrendszer. A C++ pedig egy nyelv.

Ez az egyszerű oka.

2014. márc. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!