Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » PHP-ben hogyan érhetem el,...

PHP-ben hogyan érhetem el, hogy átugorjon x. html oldalra?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy létrehoztam egy függvényt, így néz ki:


[link]


Namost. Azt akarom elérni, hogy amikor meghívom a függvényt (ugye megadom a paramétereket is neki), akkor za $address értékétől függően nyissa meg a $address.php fájlt. A $address azért kell, hogy dinamikus legyen. Minden egyes függvényhíváskor növelem egyel az $address értékét. Ezt hogyan érhetem el?


Keresgéltem, de csak JS-ben találtam onclick eseményt, PHP-ben pedig nem tudom megoldani. Rátaláltam a header-re is, de nem tudom összekapcsolni a kettőt. :S


2014. márc. 1. 21:45
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat $address helyett $azonosito, már máshol jár a fejem. :D
2014. márc. 1. 21:46
 2/10 anonim ***** válasza:
header("Location: $address.php");
2014. márc. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Azt hozzátenném, hogy a header csak akkor működik, ha még nem küldtél ki adatot print-tel/echo-val vagy bármi más függvénnyel.
2014. márc. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

function redirect($url) {

˙˙˙˙header("Location: " . $url);

}


Példa:


if (!isLoggedIn()) {

˙˙˙˙redirect("/index.php");

}


A linkelt függvényért meg érezd magad letolva, mert

- Nem használunk globális változókat

- Nem nevezünk el semmit "h1" -nek, "h2" -nek, egyéb értelmetlen dolgoknak

- A függvény elnevezésének el kell árulnia, mit csinál az adott függvény

- Forráskódot angolul írunk

- Stb.

+1: A kérdésed egyáltalán nincs összhangban azzal, amit a függvényed csinál. Biztosan jól fogalmaztál?

:)

2014. márc. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Utolsó. Egy ok miatt érzem magam letolva, eddig nem tudtam, hogy nem szabad használni globális változókat. o.O


Másrészt meg, a többi dolog, amit leírtál nálam is okés, de ezt a lapot csak magamnak csinálom, gyakorlásképp, semmi módomban nem áll kiadni másoknak, ezért elég, ha én értem, és minél egyszerűbb és rövidebb változókat használok. :P

2014. márc. 2. 17:27
 6/10 anonim ***** válasza:
Jó érvnek tűnik elsőre, de vajon jövőre vagy két év múlva is tudni fogod, melyik változó micsoda? Hidd el, nem nagyon :) Ha pl. az a dilemma, hogy egy változónak a $n vagy a $username nevet add, az előbbi öngyilkosság. Ha önmagadnak kódolsz, méginkább törekedj a tökéletesre, hiszen ilyenkor korlátlanul megteheted; élvezd ki. A "működik" nem elég. A jó szoftver "szép" is.
2014. márc. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem tervezem felnyitni a kódod, ez egy olyan elektronikus könyvnek készül, elég, ha tudom, hogy most mi micsoda, megcsinálom dinamikusra és teszi a dolgát, ami elég nekem. A szöveget meg majd valami másba írom be, de ez az oldal, mint már mondtam egy elektronikus könyv lesz, saját magamnak, tehát véges állapotban is lesz, amikor kiolvasom a könyvet és feltöltöm az összes példát és gyakorlásomat, nem leszek kíváncsi a kódra, csak arra, az oldal tartalmára.


De köszönöm a felvilágosítást, a jövőben betartom! :)

2014. márc. 2. 21:32
 8/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat a fogalmazásért, nekem ma már elég volt a napból.
2014. márc. 2. 21:35
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha biztos vagy benne, hogy soha többé nem nyúlsz a kódba, akkor persze lehet quick-and-dirty, de az emberfiLYának valahogy akkor is jobban esik pöpecre megírni :)


Jól látom, hogy valamiféle tananyag-jegyzeteket szeretnél ide felvinni?

2014. márc. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Pontosan, tulajdonképpen PHP jegyzeteket, feladatokat akarok rakni rá. :D Aztán fellőni netre, ahol telón is megnézhetem bármikor, ha nem jut eszembe valami.


Na de szerintem túltárgyalva, lehet, hogy nem szép és alapos a kód, de nem látom még mindig értelmét 20 karakteres változóknak és függvényeknek. :D Egyszerűen megírom a könyvet, utána már csak olvasok belőle. :)

2014. márc. 3. 13:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!