Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Nem helyesek a parancsok,...

Nem helyesek a parancsok, vagy mi a baj?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy haverral akarok szórakozni kicsit. A kezdeti nehézséget átugrottuk úgyhogy elkértem tőle az ip címét. Nem mondom hogy nem érdekelne hogyan lehet megtudni egy ismeretlen gép ip címét, de most nem ez a lényeg) szóval megvan az ip címe, és a pc nevét akarom megtudni.

Olvasgattam, kutakodtam és ezeket találtam:

nbtstat -A +ip cím vagy

nslookup

Sajnos az a baj hogy magyar nyelven szinte semmit nem lehet megtalálni evvel kapcsolatban. Angolul keresgettem de ott meg nem értem hozzá a leírást.

De elméletileg ha beírom a cmd-be hogy:

nbtstat -a +ip = ki kéne adnia a pc nevét, nem?

nslookup mit csinál? lekéri a kiszolgálóról az infókat?

ide is azért tettem kérdőjelet mert nálam a parancs beírása után ezt az üzenetet kapom: nem található kiszolgáló, non-existent domain

alapértelmezett kiszolgáló: ismeretlen


Felmerültek bennem a probléma gondolata, pl. hogy nem egy internet szolgáltatónál vagyunk és a két gép közti kapcsolatot blokkolják a szolgáltatók.



2014. febr. 27. 18:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

> Sajnos az a baj hogy magyar nyelven szinte semmit nem lehet megtalálni evvel kapcsolatban. Angolul keresgettem de ott meg nem értem hozzá a leírást.


A probléma adott, így már tudod miben kell fejlődnöd.

2014. febr. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
hát igen, de egy kis kísérletezés miatt nem akarok könyveket elolvasni. De megoldom valahogy.
2014. febr. 27. 19:30
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
No para. Majd elmúlik.
2014. febr. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Tengor ***** válasza:
100%

Az nbtstat a NetBIOS gyorsító tára alapján tudja feloldani a gép nevét. A NetBIOS helyi hálózaton működik csak.

Mivel a két gépet internet köti össze, nem helyi hálózatban vannak, szóval így nem fog működni.

2014. febr. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha találsz egy helyet ahol interneten keresztül ilyen módszerekkel összejön egy hostname azonosítás akkor ott a teljes technikai háttér seggetcsókolhat neked déli harangszóra a hősök terén.


Alap okokból nem fog működni a dolog. A hostnév - nem kiszolgáló gép esetében - magánhálózatoknál is csak az azonosszintű hálózatokon "Legális infó", persze lehet forwardolni ha van DNS szerver a hálón.


Interneten keresztül ez a dolog ott bukik meg, hogy routeren keresztül csatlakozik az adott gép a netre így a router tűzfala mögé kéne behatolnod, ami természetesen védett.


Amennyiben csak baromkodtok, hozzatok létre egy vpn-t valamilyen hamachi alapú programmal aztán nosza, kalózkodjá' :)

2014. márc. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!