Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ebben a kódban most mi a...

Ebben a kódban most mi a hiba? Most kezdtem el tanulni a Java nyelvet, és a könyvben volt ez a példa hozzá. Viszont nekem hibát ír ki amikor a cmd-ben beírom a javac Saluton. Java parancsot. Ráadsául 4 hibát is.

Figyelt kérdés

class Saluton {

public static void main(String[] arguments) {

String greeting = "Saluton mondo!";

System.out.println(greeting);

}

}



2014. febr. 20. 13:35
 1/4 anonim ***** válasza:

A hibaüzenetek megmondják mi a hiba, konkrétan megválaszolják a kérdésed. Ha nem sikerül értelmezni, másold be ide, és segítünk.


Én amúgy arra tippelek, hogy kéne egy public módosító a class elé.

2014. febr. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

feltöltöttem ide a képet:

[link]

2014. febr. 20. 13:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Van egy fura karaktered a fájl elején, valószínűleg egy UTF-8 BOM. Mentsd el a fájlt UTF-8 BOM nélküli módban. Ha jól látom, ez egy Notepad++, ami kiváló, fent a Kódolás menüből tudod átalakítani.


Ez szerintem meg fogja oldani a gondot. Ha nem, akkor írd a class elé a public-ot, más hiba szerintem nincs. :)

2014. febr. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Átmentem már Linux-ra azóta :)


ott is ugyanaz volt, ott átállítottam a kódolást sima UTF-8-ra úgy nem írt ki hibát, és létrehozta a . class fájlt is, köszi a segítségedet :)

2014. febr. 20. 14:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!