Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Pascal. A feladat: hogy kell...

Pascal. A feladat: hogy kell kiírni egy beolvasott mondat 2ik szavát?

Figyelt kérdés
Én így képzeltem: megkerestem az első szó hosszát, és utána while-al elkezdtem kiiratni az első szó szavától kezdve a karaktereket, addíg amig nincs szóköz. Valamikor jól működik, valamikor nem

2014. febr. 15. 15:24
 1/10 A kérdező kommentje:

szóval megvan az első szó hossza, ez az s. Tovább így néz ki a program:

while ord(mondat(i))<>32 do begin

write(mondat(s+1+i) ( az s+1 azért kell hogy a szóközt ne vegye bele)

inc(i);

end;

readln;

end.

valamikor kiírja tljesen, vmikor meg csak félig vagy 1-2 betűt

2014. febr. 15. 15:27
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát figyelj... a ciklus fejében mondat[i]-t vizsgálod, de a kiírásnál mondat[s+1+i]-t írsz ki. Gondolom mondat[s+1+i] lesz a 2. szó, a mondat[i] viszont előrébb van, mint a 2. szó, ezért a 2. szó előtti szóköznél már kilép a ciklus.
2014. febr. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
akkor miért irja ki valamikor a teljes 2ik szót?
2014. febr. 15. 17:51
 4/10 anonim ***** válasza:
Jó lenne pontosítani a "valamikort". Milyen inputra írja ki a teljeset és milyen inputra nem?
2014. febr. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

pl. sanyi nem akar elmenni.

kiirja azt, hogy 'nem' vagy

nem akar elmenni

kiirja h 'akar' , de ha azt irom h nem szeretem ezt, kiirha h 'sze'

2014. febr. 15. 18:41
 6/10 anonim ***** válasza:
Oké, és az általam talált hiba kijavítása után mik az eredmények?
2014. febr. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 ejbenjaro ***** válasza:
100%
Én a pos-al megkeresném az első szóközt, a deletével törölnék az első szóközig beleszámítva az első szóközt is (tehát a szóközt is törölném), majd a copy-val kimásolnám a következő első szóközig a mondat második szavát egy változóba, majd a változó tartalmát kiíratnám a writeln-el.
2014. febr. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
ez a verzió működik:) köszönöm
2014. febr. 15. 19:25
 9/10 anonim ***** válasza:
Amennyiben egy karakter sorozatban ' ', '\t', '\n', következik, egy there_is_space nevű flag változó értékét 1-re állítanám. Amennyiben ez a feltétel nem igaz, de a flag értéke 1, akkor a flaget vissza állítom 0-ra és tudom, hogy ott a következő szó kezdődik, ilyenkor a word_counter-t lehet emelni 1-el. Amennyiben a word_counter páros, azaz (wc &2), vagy (wc > 0) && (wc % 2) igaz, akkor a "mindenkori" második szónál járunk.
2014. febr. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 SimkoL ***** válasza:
#9: Ne is vedd figyelembe, hogy Pascal-ról van szó :)
2014. febr. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!