Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C# ben miért nem szükséges...

C# ben miért nem szükséges betölteni a fájlokat ahhoz, hogy használni tudjuk őket?

Figyelt kérdés

C++ ban az include val kell de c# ben nem történik semmi ilyesmi és mégis használhatók a benne írtak.


Ne tessék félre érteni nem névtér beemelésre gondolok.


2014. febr. 10. 21:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
ez nem igaz, a c#-ba using-ok vannak
2014. febr. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 iostream ***** válasza:
53%
A semmi ilyesmi azért egy erős meghatározás. Ott van a using. C++-ban az include semmi mást nem csinál, mint bemásolja az adott fájl tartalmát. Ez nem egy magasszintű modulkezelés, ez a C-s fordítási modell primitívsége. A C# ehhez képest fényévekkel tart előrébb.
2014. febr. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

De ha nem használom az usingot c# ben akkor is tudom használni egy másik fájl tartalmát.


Az using csak akkor kell ha egy külön névtérben van a kód.


Akkor csharp ban ez a fájl beemelés automatikusan megtörténik?

2014. febr. 10. 21:23
 4/23 A kérdező kommentje:

"ez nem igaz, a c#-ba using-ok vannak"

Igen tudom de nem szükséges alkalmazni az usingot ahhoz,hogy egy másik fájl tartalmát elérjem.


Using csak arra jó hogy ne kelljen a névtér nevét kiírnom.


Miért érhető el csharp ban más fájlok tartalma beemelés nélkül?

2014. febr. 10. 21:28
 5/23 anonim ***** válasza:

Asszem használsz valamilyen "IDE"-t, ami segíti a szöveg-szerkesztést, build-elést, etc.

Ez az alkalmazás úgy van fel-konfigurálva, hogy beemel x dolgot y típusú "cucc" esetében, és z dolgot q típusú "cucc" esetében, ráadásul minden "cucc"-típusnak külön build eljárása van, amit eltérő builder SW-rel csinál(hat).

2014. febr. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Ez nem világos.

Akkor csharp ban nem szükséges beemelni egy fájt ahhoz,hogy a tartalma használható legyen?


Akkor ezzel nwm kwll foglalkozni ugye ezt a .net elvégzi a programozó helyett.

2014. febr. 10. 21:47
 7/23 A kérdező kommentje:
Akkor ezel nem kell foglalkozni
2014. febr. 10. 21:48
 8/23 anonim ***** válasza:

Szia, képzeld el, hogy van egy olyan funckió, hogy "Írd_ki_a_képernyő_aljára(ezt_a_szöveget)"

Valaki úgy döntött, hogy ezt a funkciót a "System" nevű (most nevezzük: "CLASS") -ban "rejtette" / helyezte el.

Ha Te a programodban szeretnéd ezt a funkciót használni, akkor lszi, "using System", különben nem tudsz rá hivatkozni.

A névtér teljesen más dolog, arra vonatkozik, hogy melyik szobában vagyunk (a házon belül), a névtér(konyha).asztal egészen más, mint a névtér(szoba).asztal.

2014. febr. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Bocs, a kérdésed közben írtam a "korábbra"-választ.
2014. febr. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Bocsánat, most "álljunk meg".

Milyen oprendszeren dolgozol, milyen kód-szerkesztővel, milyen nyelvű kódot írsz, milyen környezetben teszteled?

2014. febr. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!