Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Üdv. Pascal (? )

Üdv. Pascal (? )

Figyelt kérdés
Az iskolában azt a feladatot kaptam, hogy pascalban programot kell írjak ami ezt csinálja: Billentyűzetről bekéri az osztály létszámot, tanulók tanulmányi átlagát(nem tantárgyanként, csak egy átlag) kiírja hogy hány tanulónak az átlaga van [2.00-3.00],[3.01-4.00],[4.01-5.00] között, és kiszámolja az osztály átlagot, nem kérem hogy megoldja helyettem valaki, csak rávezető jelleggel kérdezem. Hogyan kéne megoldani, ésszerűen?

2014. jan. 30. 18:25
 1/6 coopper ***** válasza:
45%

Szia.


Ahogyan le van irva, úgy szépen lépésenként.


1. Bekéred az osztálylétszámot (a továbbiakban: OL ), ha csicsázni akarod akkor leellenőrized, hogy egész-e és hogy nagyobb-e nullánál.


2. Lenullázod azokat a változókat amiket az összesitéshez fogsz használni. (szerintem négy ilyen összesitést számoló változóra lesz szükséged)


3. Inditasz egy ciklust 1 től az OL-ig. bekéred az i-dik tanuló átlagát.


Már itt bekérés után a cikluson belül megvizsgálod, hogy hová esik 2.00-3.00 akkor az első változót növeled eggyel, ha 3.01-4.00 akkor a másodikat, ha 4.01-5.00 akkor a harmadikat, a beadott értéket szummázod az negyedik változóban.


Ha vége van a ciklusnak, kiratod az

- első összeget (ennyien vannak 2.00-3.00 között)

- második összeget ennyien vannak 3.01-4.00 között)

- harmadik összeget (ennyien vannak 4.01-5.00 között)

- Negyedik összeget (szummát) osztod az OL-lel ez lesz az osztályátlag.


Sok sikert.

Üdv.

2014. jan. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bekéred a létszámot -> N, majd lesz egy N iterációs ciklusod. Minden iterációban bekérsz egy átlagot, amit hozzáadsz egy összeghez. Emellett eldöntöd az átlagról, melyik kategóriába esik és a megfelelő kategória számlálóját növeled. A ciklus után kiírod a kategóriák számlálóit, majd az osztályátlagot (összeg/N).
2014. jan. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1 hogyan vizsgáljam meg hogy melyik tartományba esik az éppen aktuális átlag?

Már amióta megkaptam a választ ezzel küzdök.

For ciklusban számoltatom el 1-től az OL-ig, ciklusba beírtam hogy olvassa be az átlagot, ennyi van meg idáig, no meg az oszt létszám, de ugye itt a ciklus a lényeg.

2014. jan. 30. 21:37
 4/6 coopper ***** válasza:
45%

Szia.


Sima if és and szerkezet :


if (2.00<=atlag) and (atlag<=3.00) then Harmasok:=Harmasok+1;


Gondolom a többi a fentiek alpján már megy.


Sok sikert.

Üdv.

2014. jan. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen működik egyedül osztályátlagot nem tudom hogyan kéne kiszámolni, ha még ebben segítenél megköszönném :)
2014. jan. 30. 22:14
 6/6 coopper ***** válasza:

Szia.


Azt már ketten is leirtük, hogyan kell.


Szummázod a beirt átlagokat a ciklusban : Szumma:=Szumma+Atlag ;


A ciklus végén pedig kiiratod elosztva az OL-lel :


writeln ('Ossztály átlag : ', (Szumma/OL):0:2);


Sok sikert.

Üdv.

2014. jan. 31. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!