Programozóktól kérdezem, hogy jó ez a könyv?
A címe: "Tanuljuk meg a c++ programozási nyelvet 24 óra alatt"
Valahol olvastam, hogy ez nagyon jó könyv, máshol, hogy nem tartalmaz sok tudást. Kíváncsi vagyok az igazságra, mert profi szintre szeretném fejleszteni a c++ tudásom, és eddig érthető a könyv. Tudni szeretném, hogy érdemes-e időt (nem keveset!) rászánni erre a könyvre. Előre is köszönöm a válaszokat!
Mindenféle véleményt fogsz olvasni, ez szubjektív, és függ a válaszolók előképzettségétől is, viszont egyik sem azonos a te előképzettségeddel.
Az időt nem a könyvre szánod, hanem a tanulásra. Ha belenéztél, neked érthető és sok újat mond, akkor hajrá. Az a 24 óra az biztos, hogy többhavi gyakorlásra elég. Ha kevés, ami benne van, akkor nem a "könyvre szánt" időd veszett kárba, mert az akkor is hasznosan telt, csak majd kell egy másik könyv is utána.
Nagyon jó könyv, mindenképpen ajánlom! De feltételez némi programozási tapasztalatot. Ha egy érettségi feladatsort meg tudsz írni közel hibátlanra Python-ban, akkor már neki kezdhetsz!
Az egyetemi gyakorló feladatsorok között is találsz kezdő C++ anyagokat!
Nagyon jó könyv, DE
- Ha programozni akarsz tanulni ne ezzel kezd.
- Nem fogsz 24 óra alatt megtanulni programozni, de 24 nap alatt sem, ez nem így megy.
- Profi szinthez legalább 5 év munkatapasztalat kell, vagy több.
- A könyvben nem az új (C++11) szabványt tárgyyalják, így nem naprakész.
- A nyelvet megtanulni egy dolog, a komoly programozáshoz ismerni kell függvénykönyvtárakat is (STL, boost, ...)
A C++ sajátosságainak elsajátítására tökéletesen elég a következő link:
A python egy remek magasszintű interpreteres programozási nyelv. Sok helyen használják beágyazott nyelvként is. Egyszerűsége miatt kíváló tanuló nyelv lehet.
Gyakorlati haszna ezen kívül beágyazott nyelvként van, jól mutat egy cv-ben, de nem szabad hogy leragadj a pythonnál.
"- A könyvben nem az új (C++11) szabványt tárgyyalják, így nem naprakész. "
Ezzel egyetértek, igaz a megállapítás. Viszont a könyv elolvasása, és némi gyakorlat megszerzése után már gond nélkül képes lesz megérteni a C++11 újításait. Különösen, ha Python-ban is megtanul programozni.
Illetve azt is hozzá kell tenni, hogy a C++11 szabványt nem is használják még mindenhol. Egyébként, akinek tetszettek a C++11 újításai, az hamarosan (ha eléggé fejlett lesz) át fog váltani a D nyelvre. Akkor meg már semmilyen C++ könyv nem lesz naprakész :)
"Gyakorlati haszna ezen kívül beágyazott nyelvként van, jól mutat egy cv-ben, de nem szabad hogy leragadj a pythonnál."
Ezzel megint egyetértek. De megint van hozzáfűzni valóm. Igen, ha matematikus, vagy komoly programozó akar lenni, akkor a Python kevés lesz, mert csak abból soha nem lesz széleskörű tapasztalata. Némi alacsonyabb szintű nyelvismeret feltétlenül szükséges.
Viszont ennek ellenére (lassúság, helyenként típusbiztonság hiánya) a Python elsődleges nyelvként is tökéletesen megállja a helyét, ha nem fontos kioptimalizálni a futásidőt. Nyilván nem helyettesíti a C++-t és az alacsony szintű nyelveket például a játékfejlesztésben. Ugyanakkor webalkalmazások fejlesztésénél, a Python több mint tökéletes. Sőt, például egy csomó üzleti alkalmazásnál is.
Olyan ez, mint az alacsony szintű és az objektum orientált nyelvek viszonya. Amíg a fordítóprogramok (interpreterek) és a számítógépek (futtatókörnyezetek) nem voltak eléggé fejlettek és gyorsak, addig egy nagyon szűk réteg használt objektum-orientált nyelvet, mivel nagyon nagy volt az overhead. Ugyan ez lesz a dinamikusan típusos és a funkcionális nyelvekkel is. Egyre kisebb az overhead, és egyre több az előnyük. Tehát az emberek akarva-akaratlan is kezdenek eltolódni a dinamikus nyelvek felé.
Mindenkinek igaza van (mert minden relatív)... :-)
Nekem az a véleményem, hogy mialatt itt azzal pazarlod az idődet, hogy felteszel kérdéseket és olvasgatod a reagálásokat, azalatt régen kiolvashattál volna egy könyvet.
Mint mindenre erre is születni kell, nem 24 óra alatt bekenyni és gennyesre keresni magadat anyagilag, ez nem így megy! :-) Aki csak pénzért akar programozni, annak mással kéne foglalkoznia (pl. legyen politikus).
Ha tényleg profi leszel, akkor nem ilyen "buta kérdésekkel" fórumozgatsz, hanem beleolvasol a könyvbe, ha tetszik, akkor megveszed és mialatt mész hazafelé már kiolvasod legalább az első fejezetet... :-)
...aztán otthon a többit is és ha rájössz, hogy többre vágysz (ez a lényeg, ez a motiváció), akkor keresel egy másik könyvet is, stb, stb...
Az a jó programozói könyv, ami kisebb példákat is bemutat (esetleg kisebb programokat), amit a gépnél ki is tudsz próbálni, ha a szárazteszt nem lenne elég... :-)
"Mint mindenre erre is születni kell, nem 24 óra alatt bekenyni és gennyesre keresni magadat anyagilag, ez nem így megy! :-) Aki csak pénzért akar programozni, annak mással kéne foglalkoznia (pl. legyen politikus)."
Hol olvastál ki ilyesmit a kérdésből? Szerintem a kérdező nem ezt mondta.
#4,#5 Köszönöm a remek kiegészítést, teljes mértékben egyetértek a leírtakkal. Ment a like.
Az eredeti kérdéshez visszatérve, azt kell mondanom, bármilyen könyv jó. Kifejezetten azért, mert tanulás során begépeled a leírtakat. Az online tutorialok nagy hátránya, hogy lehetőséget ad kimásolni, letölteni az anyagot, amit aztán az érdeklődő - jóllakott napközis elégedett mosolyával - gyorsan lefordít, futtat és konstatálja, hogy ő már ilyet is tud.
Ezenkívül a könyv mindig tárgyilagos, alapos és lektorált, így biztos lehetsz benne, hogy a tartalma helyes és amit belőle tanulsz később is helyes lesz. Természetesen itt is igaz az elévülés, de a nyelvek általában fejlődnek, nagyon ritka az amikor paradigmaváltás, vagy major verzió váltás miatt módszerek, függvények kikerülnek egy nyelvből, függvénykönyvtárból.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!