Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szöveg alapú kalandjáték...

Szöveg alapú kalandjáték készítés?

Figyelt kérdés

Milyen programmal/programnyelven lehetne egy szöveg alapú kaland-, vagy szerepjátékot készíteni?

Olyasmire gondolok mint a Kaland Játék Kockázat Online verziója, vagy mint az ilyesmi, régebbi játékok...



2014. jan. 19. 09:48
1 2
 11/20 tabaki ***** válasza:
Megnéztem az Inform 7 weboldalát, szerintem ezzel az erővel valami hasznosabb és általánosabb nyelvet is tanulhatnál. Én a jelek szerint be vagyok oltva C++ ellen, de szerintem a feladatra alkalmas szinten azt is órák alatt megtanulnám. Neked nulla tudással két napod is rámehet... Gondolj arra is, hogy hátha egyszer még egyéb programokat is írnál, akkor jól jöhet még, hogy nem egy célra kifejlesztett, egzotikus nyelvbe ástad bele magad. Ha nem dédelgeted a programozói karrier ábrándját, bátran próbálkozhatsz pascal vagy basic nyelvvel is, amatőr szinten mindkettőből nyithatsz később a grafikus felületű alkalmazások felé is. A pályarendszert meg nyugodtan rajzold meg magadnak papíron, semmivel sem lesz rosszabb, mint képernyőn szerkesztgetni.
2014. jan. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 SimkoL ***** válasza:
Volt régen a Suli nevű valami ha emlékszel rá, még valamikor a '80-as években :) Hatalmas hátrány, hogy minden variációt meg kellett írni.
2014. jan. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 tabaki ***** válasza:
Azt speciel nem tudom, mi fán terem (vagy termett), de hm, no igen, az összes lehetőséget fixen huzalozni nem méznyalás.
2014. jan. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

[link]


Hogy állsz a történettel? Az megvan legalább?

2014. jan. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Utolsónak: igen a történet nagyjából megvan már, több ötletem is van (van egy horror és egy steampunk-szerű világ is a fejemben). A linket pedig köszönöm szépen, meg is nézem mindjárt!

2014. jan. 21. 18:59
 16/20 anonim ***** válasza:

#14 vagyok.

Milyen bonyolultságú a játék? Csak kalandozni lehet különböző helyek között, vagy lehet tárgyakat is felszedni, pénzt gyűjteni, amit később fel kell tudni használni?

Rajzokat, egyéb grafikát tervezel csinálni hozzá?

2014. jan. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 tabaki ***** válasza:

09:03-hoz kapcsolódva, szerintem tervezzél bele képet is. A dolog jellegéből adódóan még az se szükséges, hogy minden szöveg grafikával legyen körítve, de egy-két illusztráció feldobhatja. Néhány kép erejéig még esetleg be is segíthetek: Ha valamit jól-rosszul megrajzolsz, megpróbálhatom jobban megcsinálni.


Egyébként tetszik a szöveges játék ötlete, ha manapság nincs is nagy divatja. Szerencsére itt senki sem akart miatta oltogatni, de lelki támaszként egy kis olvasnivaló (14. Az ősi és felülmúlhatatlan, 116. oldal):

[link]


"A könyv egyáltalán nincs híján a képi ábrázolásnak! Igenis ad képet, sőt, mi több, sokkal jobb képet, mint amilyen a tévé képernyőjén valaha is megjelenhet — mert a könyv képei személyre szabottak.

Amikor érdekes könyvet olvasnak, képzeletben nem látnak semmit? Nem látják lelki szemükkel azt, ami a könyvben történik?

Azok a képek a olvasó képei. Az olvasóhoz tartoznak, senki máshoz,

és összehasonlíthatatlanul jobban idomulnak hozzá, mint azok, amelyeket Mások tukmálnak rá."

2014. jan. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:

Valaki még foglalkozik vele?

Kérdező, hogy sikerült, ha sikerült?

2016. júl. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
számomra most lett felkapott a kérdés valaki még foglalkozik a témával??
2019. jan. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Számomra most lett felkapott a téma valaki még foglalkozik a témával?
2019. jan. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!