Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Delphiben tudna vki segíteni?

Delphiben tudna vki segíteni?

Figyelt kérdés

A Memo komponensben szeretnék fix szoveget írni.A felhasználó nem tud maga beleírni a program futása során viszont mikor elindítja a programot már van benne néhány adat(most jön a lényeg) egymás alatt.Szóval amit előbb írtam az utóbbin kívül az megy.1 parancs v beállítás kéne ahhoz h minden ' ' között lévő szöveg után sortörés legyen.(vh így)

1.

2.

3.


2014. jan. 3. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:

\n nem segít?


Vagy: memo soraira tudsz így hivatkozni: Memo1.Lines[i], vagy Memo1.Lines.add( elsősor );

2014. jan. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 coopper ***** válasza:

Szia.


A Program készitésekor (Forditás előtt) a Memóra kattintva az Opject inspektorban a Lines Propertiznél lehet szerkeszteni a memóban lévő adatokat (a három darab pontra ... kattintva jön be a String List Editor. Kép : [link]


Vagy futási időben, Ahogy az #1-es irta.


Form1.Memo1.Lines.Clear;

Form1.Memo1.Lines.Add ('Elsõ sor');

Form1.Memo1.Lines.Add ('Második sor');

Form1.Memo1.Lines.Add ('Harmadik sor');


vagy


Form1.Memo1.Lines[0]:='Elsõ sor';

Form1.Memo1.Lines[1]:='Második sor';


Sok sikert.

Üdv.

2014. jan. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!Működik a segítségetekkel :)
2014. jan. 3. 18:04
 4/6 A kérdező kommentje:
Még annyit h van 1 stringgrid komponensem és futás után h tudom manuálisan feltölteni a cellákat?(elméletileg magától kéne működnie)h belekattintok a cellába és beírok 1 számot de vmiért nem megy.Pedig már összehasonlítottam 1 előző feladattal(beállítások,forráskód-minden egyezik) és nem tudok rájönni h az aktuális feladatnál miért nem megy.
2014. jan. 3. 19:12
 5/6 coopper ***** válasza:

Szia.


Stringrid -> Object Inspektor -> Options (szétnyit a plusz jellel) -> goEditing False-ről átrak True-re.


Sok sikert.

üdv.

2014. jan. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi.Erre rá nem jöttem volna.Itt nem kerestem.
2014. jan. 3. 19:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!