Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C#-ban hogyan vehetnék fel...

C#-ban hogyan vehetnék fel egy olyan változót, aminek tetszőlegesen végtelen az értéke?

Figyelt kérdés

ez kéne, nem csak egy sz*ros Int64 a maga 19 számjegyével.

Nagyon nagy számokkal kell dolgoznom, ezért kéne egy olyan algoritmus, vagy methódus amivel ezt ki lehet vitelezni.



#végtelen #Visual C# #nagyon-nagyon-nagy
2013. dec. 7. 10:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Használj lebegőpontost (Decimal vagy Double)
2013. dec. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%

Mit nevezel "tetszőlegesen végtelennek"? Ez matematikailag zavaros.

Ha picit utánanézel a számábrázolás elméletének, hamar látni fogod, hogy minden adattípusnak szükségszerűen van felső korlátja. Tehát meg kell határoznod, mekkora számokra van szükséged, és utána megnézni, van-e ahhoz való típus a nyelvben. Mivel valószínűleg nem a hideg vizet akarod feltalálni, fogsz találni megfelelőt, még ha nem is ilyen trágár névvel, amire az int64-et átnevezted. Lebegőpontos, dupla...

Ha még ezek után is kevés a számjegy, akkor szövegesen tárolhatod a számokat, és megírhatod hozzá a saját kezelőrutinodat. Ha pedig fogalmad sincs, mekkora a "tetszőlegesen végtelen", akkor nincs segítség. Minden számítógép eleve véges rendszer, véges sok állapottal, ez egyszerű számtan.

2013. dec. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
bocs csak reggel volt :D nem tudom hogy került oda, talán az hogy nem statikus.
2013. dec. 7. 13:39
 4/12 anonim ***** válasza:
ha nem írod elé statikus legyen nem lesz statikus
2013. dec. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
.NET 4.0-ban már van BigInteger típus.
2013. dec. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem neked nem kellene programozni.
2013. dec. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Esetleg aki lepontozta a 2. választ, volna olyan drága, hogy előadja a szakmai kifogásait? Hátha tanulhatok belőle, nagyon régen szigorlatoztam már adatszerkezetekből.
2013. dec. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Feltételezem, hogy egész számok kellenek, így javaslatom csak erre az esetre vonatkozik: A 4.0-s .NET-től kezdve van már BigInteger(System.Numerics namespace), ha korábbival dolgozol, akkor meg pl. itt van ez: [link]
2013. dec. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A 2. válasszal szerintem semmi gond szakmailag. Ha valaki lepontozta, az azért lehetett, mert nem válasz a kérdésre. A BigInteger adattípus pont azt tudja, amit a kérdező szeretne. Ennél az adattípusnál a lefoglalt memória mérete attól függően változik, mekkora számot tárolunk. Azaz sosem kaphatunk Overflow errort, legfeljebb Out of memory-t (de azt is inkább csak elméletileg).
2013. dec. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Csak egy dolog tetszőlegesen végtelen: az emberi hülyeség.
2013. dec. 9. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!