Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Visual Studio Express nyelveze...

Visual Studio Express nyelvezete milyen más programozási nyelvekre hasonlít?

Figyelt kérdés
Ha megtanulom használni a Visual Studio Express programozási nyelvezetét akkor milyen más programozási programokkal fogok tudni még dolgozni? Mivel hasonló/azonos a nyelvezete a VS-nek?

2013. dec. 4. 12:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Basic és C++
2013. dec. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A Visual Studio tud vagy 4-5 nyelven.
2013. dec. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Basic, C++, C#, webes script nyelvek, stb.


Amúgy egyrészt van a programnyelv, másrészt a fejlesztői környezet sajátosságai. Nem igazán tiszta, hogy melyikre gondoltál.

2013. dec. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kis fogalomzavar.


A Microsoft Visual Studio egy IDE (Integrated Development Environment) - integrált fejlesztőkörnyezet. Csupán annyit csinál, hogy megkönnyíti az életed. Ugyanis nem kell konzolból fordítanod, segít a gyors kódolásban, kiegészíti a kódodat. Hogy milyen nyelveket támogat - na az már más kérdés.


A Visual Studio széleskörű nyelvtámogatással rendelkezik. Írhatsz benne C, C++, C#, F#, Visual Basic.NET nyelveken. Na ezek közül válassz egyet, és megmondom, melyik másik nyelv szintaktikájához hasonlít.


Azonban, a programozási nyelvek szintaktikája csoportosítható. Vannak C-szerű nyelvek: C, C++, C#, Java, JavaScript, PHP stb. Vannak Pascal-szerű nyelvek: Pascal, Delphi, Ada stb. Vannak Basic-szerű nyelvek: Basic, Visual Basic, Visual Basic.NET stb. És még sorolhatnám.

2013. dec. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hogy van az, hogy emberek programozni szeretnének, de képtelenek megkülönböztetni egy IDE-t egy programnyelvtől? Pedig nem nehéz.
2013. dec. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Utolsó én Visual Studiot tanulok, kevés ideje tanulmányozom (körül két hónapja és azt is kevés időben) ezért van, hogy nem értem teljesen a különbséget. A studioba be írható , hogy textbox1.text = textbox2.text. Ezt C++ hogy kellene beírjam? Az alap fogalmakat, hol tudom könnyedén (egy helyen) megtalálni, hogy megtanulhassam?
2013. dec. 5. 14:30
 7/9 anonim ***** válasza:

"én Visual Studiot tanulok"

Na, itt a baj. Olyan mintha házat akarnál építeni, és a malteros kanalat tanulnád, de még nem tudnád, mi az hogy fal.


A VS egy fejlesztői környezet. Olyan program, ami megkönnyíti a programozók életét. Ennyi és nem több. Ha megtanulod a használatát, attól még nem fogsz tudni programozni. Egyszerűen rosszul választottál első lépést. Válassz egy egyszerű programozási nyelvet, és azon keresztül kezd el tanulni a programozási alapokat.


"textbox1.text = textbox2.text"

Ezeket felejtsd el egyelőre. :)

2013. dec. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szuper, éreztem, hogy túl egyszerű lenne a sima textboxos példa. Tehát ha C++ akarok tanulni akkor mivel kezdjem? Olvastam, hogy kezdésre kicsit erős, de képes vagyok rá, tehát megtudom tanulni. Mik az alapok, tudtok valami jó anyagot amiből az alapokat megtanulhatom? C++ 24 óra alatt az mennyire jó könyv?
2013. dec. 5. 15:15
 9/9 anonim ***** válasza:

Na, tehát még mindig ott tartunk hogy a Visaul Studio egy IDE avagy Integrated Development Environment (Integrált Fejlesztői Környezet). Ha nagyon C++-al szeretnél kezdeni és a Code::Blocksot ajánlanám. Egyszerűbb kezelni, és mivel kezdő vagy tökéletes.


Amit te írtál (textbox1.text = textbox2.text), lehet bármelyik .NETre épülő nyelv (VB.NET, C#, VC++).

2013. dec. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!