Milyen alapismeretek kellenek, ha programozni akarok?
Gondolom nem rögtön egy nyelvnek kell nekiállni, hanem van ennek valami alapja, amiket nem árt előtte elsajátítani.
(programozási tudásom 0, ezért is kérdezem, mert sok mindent nem látok át)
Attól függ mit akarsz csinálni, de nem árt tisztában lenni alap fogalmakkal, mint például változó, ciklus, számláló, stb..
Aztán a különböző változók típusait is meg kéne érteni (lebegőpontos, egész, szó, karakterlánc, logikai, stb.. és ezeknek az angol megfelelőit). Így hirtelen ennyi, de nem vagyok tanár.
Ha megvannak az alapok, akkor keress valami egyszerűbb programnyelvet, mondjuk Delphi, Basic, Pascal. Viszont ha később is komolyabban szeretnél foglalkozni vele, akkor ajánlom a C-t aztán később a C++ -t, mert ha alaposan megismered ezeket a nyelveket akkor később a java sem lesz nehéz, php is kisujjból fog menni elvileg és még talán az adatbázisokkal sem fogsz szívni. Viszont ezek mind magasszintű programnyelvek.
Ha assembly-t akarsz, mert mondjuk mikrovezérlőket vagy kisebb méretű beágyazott rendszereket szeretnél programozni (hifi, mosógép, távkapcsoló, kapunyitó, napkövető elektronika, stb..) akkor oda sem ártanak az alapfogalmak, de a struktúra és a program fordítása, tesztelése, hibakaresés, futtatás teljesen másképp történik mint egy magasszintű programnyelv esetén.
Nem árt, ha előtte átveszed az algoritmusokat és az adatszerkezeteket. Ha hobbi szinten akarsz vele foglalkozni, akkor nem nagyon kell a matek, de ha profi akarsz lenni, akkor erős matekra kell felkészülnöd.
Nyelvnek ajánlom a Pythont, de ha tovább akarsz menni, akkor ott a C++, a Java, a C#, esetleg az internetes nyelvek.
Szerintem állj neki egy nyelvnek (Nekem C a kedvencem ilyen célra) és azon keresztül sajátisd el a különböző alapfogalmakat.
Persze egy kis alapmatek nem árt.
Talán az egyetlen, amit tényleg előtte érdemes megnézni (de lehet közben is, mert nem annyira sürgős) az a számábrázolás. Bináris, octal, hexadec, dec és a gépies tárolásuk (abs value, signed abs value, első-második komplementer, off-set, lebegőpontos).
A C-t azért is ajánlom, mert eleinte jobban kell ilyenekkel foglalkoznod, nem oldja meg helyetted a cin, mint C++-ban. De ez csak vélemény.
"Gondolom nem rögtön egy nyelvnek kell nekiállni"
De, pontosan ezt kell csinálni. Ha asztalos vagy akkoris egyből fogsz egy vésőt, esztergagépet, kalapácsot akármit és csinálod. Programozni is csak úgy lehet tanulni, ha csinálod. Lehet elméletet olvasni, sőt, egy szint után kell is, de csak úgy nyer értelmet és ragad meg, ha mellette azt alkalmazod is.
Köszönöm a hasznos válaszokat, sokat segítettetek. Ment a zöld kéz.
Engem egyébként valamiért a java vonz. Ezt akkor csak a C++ után? Vagy ha egyböl annak.állok neki, az nem jó?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!