Hogyan csinaljak operacios rendszert?
nyilván kamu kérdés, powerpointos oprendszer..:D
de ha akarsz tényleg variálni meg egyénit alkotni ismerkedj a unixxal.
Amit te akarsz, azaz "lemasolom a windows fajlait es megmondjatok hogy hogyan irjak olyan fajlt ami pl.:utasitasokat vegez el mint pl beszedre", az nem operációs rendszer fejlesztés. Ez egy Windows alatt működő alkalmazás lenne.
Ezt a könyvet ajánlanám, hogy tisztában legyél az alapfogalmak, mi is egy operációs rendszer feladata:
Ettől még nem tudsz írni operációs rendszert, de akkor már tudsz értelmeset is kérdezni.
> En is tudom hogy mi az a hardver meg a bios stb.
Valóban? Akkor bizonyára fejből tudod, hogy hányas megszakításon vannak a lemezegységet kezelő BIOS rutinok?
Az, hogy ismered a BIOS nevet, az még nem azt jelenti, hogy tudsz is róla bármit is, a felépítéséről, a működéséről. Ez olyan, hogy lehet tudod kezelni az autót, tekerni a kormányt, használni a sebváltót, nyomkodni a pedálokat. Akkor azt mondhatod, hogy ismered mi az az autó. De ez egészen másfajta tudás, mint az, hogy tudsz tervezni egy hatékonyabb injektort. Az, hogy hallottál róla, meg van homályos ismereted arról is, hogy mit csinálhat, az egészen más, mintha konkrét ismereteid vannak róla, részletekbe menőkig.
Egy operációs rendszer kifejlesztése hatalmas tudást igényel. Az egyik legnagyobb feladat. Hozzunk egy példát a történelemből. Linus Torvalds 1991 áprilisában jelentette be egy hírcsoportban, hogy – idézem –: „(Szabad) operációs rendszert készítek (csak szórakozásként, nem lesz olyan nagy és profi, mint a gnu) 386(486) AT kompatibilis számítógépekre…”. Ezután sok programozó csatlakozott Linushoz, de így is csak szeptemberre lett kész az első változat. Egy év telt el, mire sikerült addig eljutni, hogy !a! !már! !kész! – 1984 óta mások által fejlesztett – grafikus felületet is tudta kezelni. (Értsd, nem írtak hozzá egy sajátot, hanem „csak” addig jutottak el, hogy tudták használni a saját rendszerükre. És mint írtam programozók készítették, akiknek már jelentős tudás volt a projekt megkezdésekor is a birtokában.
Nem véletlenül van az, hogy kevés operációs rendszer van. Felhasználói programok millióit, ha nem milliárdjait készítik ilyen-olyan tudású programozók. De operációs rendszerből azért megszámolhatóan sok van. Pláne használható operációs rendszerből. Ez nem egy olyan dolog, hogy most elkezdem nulláról, aztán nyárra lesz valami belőle. Ha akarod csináld, de ha még programozni sem tudsz, akkor nyugodtan számolj 10 évet arra, hogy elkészítsd az első oprendszeredet. (De ha komolyan elkezded, már a első, második évben le fogsz róla mondani.)
"kell egy olyan rendszer vagy program"
Igen, valami kéne, de mindenki sokkal jobban járt volna, ha Izének nevezed, és nem dobálózol olyan kifejezésekkel, amikről gőzöd sincs, mit jelent. Amire te gondolsz, azt egy bármiféle ma használatos oprendszer meg tudná oldani, sőt biztos vagyok benne, hogy már most is létezik ilyen interfész, mondjuk rokkantak használatára. Egyszerűen csak az input más, amúgy a programokhoz érkező jelek már ugyanazok, tehát a rendszer lehet változatlan. Kell némi hardveres kiegészítés, de ennek a kezelése nyilván megoldható egy, az adott rendszeren futó programmal. De azt hogyan érted, hogy nagy kár, hogy erre nem lehet ráépíteni az egész rendszert? Egy oprendszernek miért kéne azzal foglalkoznia, hogy hogyan közlöd vele a feladatot? Tökéletesen csálén látod a világot. Az operációs rendszer elektromos jelekkel kommunikál, és tökmindegy neki, hogy azokat valami szerkezet billentyűütésre, csujogatásra vagy kanyargós oldalbapisilésre állította elő.
Egyébként nyilván ismered az androidos utcakeresőt, talán az ötlet is onnét származik? Ha egy bemondott utcanevet megért, és térképen megjelenít a program, ugyanígy bármi más feladatot is elvégezhetne a gép, ha benne lenne a programban, nem? Az oprendszer meg közben ott figyel változatlanul.
P.S.:
Ez a "powerpointos operációs rendszer" már a múltkor se fért a fejembe, csak tapintatból nem kérdeztem rá, hogy honnan a bánatból vetted ezt a murugyaságot... De csak erőlteted tovább...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!