Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C, kép beolvasása kiírása...

C, kép beolvasása kiírása mátrixba/ból?

Figyelt kérdés
Igazából nem is tudom hol kezdjem el, egy képet szeretnék beolvasni mátrixba, aztán kiírni, ez lenne az alap amit meg szeretnék csinálni aztán egyéb dolgokat mahinálni vele pl.: tükrözni stb. . Valaki tudna segíteni ebben?

2013. okt. 30. 21:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Szövegfájlból, JPG-ből, BMP-ből?
2013. okt. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én úgy indulnék neki, hogy fognék egy olyan képformátumot, ami könnyen értelmezhető (pl. a BMP szép sorban tárolja a képpontok színkomponenseit), és arra írnék egy beolvasót (bináris fájl beolvasás) (ha nem találok készen).
2013. okt. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Bmp-ből a legkönnyebb.

Úgy emlékszem, hogy BMP-ben három értékenként lehet beolvasni. [RED, GREEN, BLUE], mindegyik 0-255 közötti érték.

...

2013. okt. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 iostream ***** válasza:
Ez attól függ, milyen a bmp. Ez pedig a képpontok előtt található headerből derül ki. Wikipédia a barátod a header felépítésével kapcsolatban.
2013. okt. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hehe...én is így kezdtem valamikor. Nagyon érdekelt a képfeldolgozás és én is úgy fogtam neki, hogy bmp-ből kiolvastam az adatokat. A wikin néztem meg a felépítését, mivel vannak neki fejlécei, palettája és természetesen ami téged érdekel a bittérkép. Beolvasod a képből az értékeket char-enként, mivel a char egy byte. Megszámolod, hogy a bittérkép előtt hány byte-ot foglalnak a fejlécek és azt átszököd. Azokat az értékeket amelyek ezután következnek ügyesen beolvasod egy matrixba.


Én viszonylag hamar áttértem az opencv könyvtárra. Ez direkt képfeldolgozásra van kifejlesztve és mindössze egy paranccsal akár jpg-nek az értékeit is kiolvashatod. De hát a youtube-n halomra vannak demonstráló videók.

2013. okt. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!