Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Lehet-e string? : 'haziko...

Lehet-e string? : 'haziko 'a'''bb' 'a+b' 'a' 'b'

Figyelt kérdés

2013. okt. 24. 19:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Melyik programozási nyelvre vonatkozik a kifejezés?
2013. okt. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Csxeba ***** válasza:
Nem lehet, mert 'haziko ' string, utána nem nyílik idézőjel, tehát <a> kilóg a sorból. Az utána jövők lehetnek: '' (üres), 'bb', 'a+b', 'a', 'b' ezek stringek.
2013. okt. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Lehet hogy kicsit zavaros igy, ahogy először irtam. Kkülön vannak: 'haziko 'a'''bb' 'a+b' 'a''b'
2013. okt. 24. 19:44
 4/11 A kérdező kommentje:
nem akarja ugy küldeni ahogy én szeretném..:/ szóval maj zárójellel választom el a különállókat. ( 'alma ) ( 'a'''bb' ) ( 'a+b' ) ( 'a''b' ) :D
2013. okt. 24. 19:47
 5/11 Csxeba ***** válasza:
71%

figyelj, nem tudom, milyen nyelv ez, de egy string így néz ki:

'haziko ' <- amikor idézőjelet nyitsz, azt zárni is kell.


Nem igazán értem, mit akarsz vele. Stringek konkatenációja (összeadása) így néz ki:

'haziko ' + 'a' + '' + 'bb' + 'a+b'(ez nem összeadás, itt a pluszjel a string része!!!) + 'a' + 'b' -> ez a fent felsorolt stringek és karakterek konkatenációja által a következő stringet adja vissza:

'haziko abba+bab'


de légyszi írd le, hogy MILYEN NYELV, illetve azt is ideírhatnád, hogy konkrétan MI A FELADAT.

2013. okt. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az egész programozást most kezdtük tanulni középsuliban és a feladat annyi, hogy lehet-e string? Ezután fel vannak sorolva példák, közöttük ezek is, amiket leírtam. Sajnos ezen kívül mást nem igazán tuok mondani. :) De azért köszönöm az eddigi segítséget!
2013. okt. 24. 20:27
 7/11 iostream ***** válasza:

A nyelv ismerete nélkül erre nem lehet választ adni.


"nem akarja ugy küldeni ahogy én szeretném..:/ szóval maj zárójellel választom el a különállókat. ( 'alma ) ( 'a'''bb' ) ( 'a+b' ) ( 'a''b' ) :D"


De 'a+b' szinte biztos, hogy string lesz. Azt gyanítom, hogy az 'alma-n kívül az egyik a másik kettő közül de nem a másik, és ez a ' beillesztése stringbe jelölés lesz.

2013. okt. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Csxeba ***** válasza:
Nem igaz, hogy nem lehet. Én választ adtam :D
2013. okt. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 iostream ***** válasza:
Akkor úgy mondom, hogy nem lehet helyes választ adni a nyelv megadása nélkül. Te adtál egy választ, ami vagy helyes, vagy nem, attól függően, hogy mi a nyelv. Ez ugyan már eldöntött, mert a kérdező tudja, de mi még a szuperpozícióban vagyunk, amikor ez bármelyik lehet.
2013. okt. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én szerintem nagyjából értem (/érteni vélem) a kérdést.


Akkor lehet string (karakterlánc, egy sornyi szöveg), ha ' (aposztróf) van az elején és a végén is.

Közben pedig nem lehet ' (aposztróf) mert az lezárná a stringet. Általában ha stringbe speciális funkcióval rendelkező karaktert kell írni, akkor valami escape karaktert szoktak használni (persze minden nyelvfüggő).


pl. 'Mc Donald's' nem helyes, mert lezárja az s előtt. De 'Mc Donald\'s' helyes lehet, ekkor \-t nem írja ki, csak az aposztrófot, és a végén lévő aposztrófot veszi "érvényesnek", tehát az a lezáró.


Ezek alapján:

'haziko' -egyértelműen az.

'alma' - szintén egyértelmű

'a'''b' - Nem az

'a+b' - Igen az

'a''b' - Nem az

2013. okt. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!