Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » "Duplicate entry '' for key...

"Duplicate entry '' for key 1:a" Mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés
Egy üzenőfalat készítettem és néhány üzenet elküldésekor ezt a hibát írja ki.

2013. okt. 23. 19:42
 1/4 anonim ***** válasza:
sql id
2013. okt. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Drone007 ***** válasza:

A meghívott adatbázis táblában ugyanazt az értéket akarod adni az egyik mezőnek, ami már szerepel. Ez akkor fordul elő, ha az adott mezőt indexelted az adatbázisban, vagy az az elsődleges kulcs (és automatikusan indexelve van).

Az indexelt mezők értékei csak egyszer fordulhatnak elő a táblában.


Konkrétumok nélkül erre lehet gondolni.

Sok sikert!

2013. okt. 24. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Djjjozsiiiii ***** válasza:

Amit előttem leírtak azt tovább bontva, hátha jöbban átjön:


ilyenkor mindig nézd meg a táblastruktúrádat,

amit egyből lehet tudni, hogy valamely mezőn Elődleges kulcs van(PRIMARY KEY), vagy egyedi kulcs( UNIQUE ) van.

Elsődleges kulcs az, ami a táblában nem ismétlődik, jobbára egy INT típusú szám szokott lenni, amit nem te határozol meg, MYSQL képzi (auto increment), ahhoz kell, hogy egy adott rekordra bárhol bármikor lehessen hivatkozni a legegyszerűbben.

De előferdülhet, hogy egyedi kulcsot tettél egy mezőre, vagy mezőpárra, ami miatt duplikációs hibára fut a beírásod.


Ha egy screenshotot mutatsz a tábládról hogy épül fel (indekszek is legyenek benne a képben), és bemásolod azt az INSERT utasítást, aminél elszáll a program, akkor lehet könnyebben segítünk.

2013. okt. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen, rossz helyre tettem a primary key-t.
2013. okt. 25. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!