Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha Linuxon SDL-ben írok egy...

Ha Linuxon SDL-ben írok egy programot, amit szeretnék, hogy Windows-on is elérhető legyen, hogy tudom megcsinálni rá anélkül, hogy "Windows-t kéne felraknom a gépre"?

Figyelt kérdés
Windows XP-m volt, ami elég erősen bugzott már, úgyhogy Linuxra váltottam (Ubuntura).
2013. okt. 11. 21:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindenképp muszáj windows hogy windows-ra fejlessz valamit. Illetve még ha linuxon is fejleszted, a portoláshoz és a windows-os .exe előállításához mindenképp kell win
2013. okt. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Legyen egy virtuális géped, arra tedd fel a Windowst és ami még kell. Sok sikert!
2013. okt. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

@21:36: Nem feltétlenül, a fordítónak megadható a kimenet típusa és ha minden lib megvan, akkor menni fog.

Windows alól is lehet linuxos futtatható fájlt fordítani, ahogy ARM-et és mindenféle mást is.

(Éljen a cross compile. Az már más kérdés, hogy nem árt ki is próbálni a cuccot, amihez erősen ajánlott a Win.)

2013. okt. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
VM is játszik, meg a cross compile, egyébként a windows 7 már sokkal jobb és újabb rendszer, de ha szereted a linuxot, akkor maradj annál
2013. okt. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, egyébként valamiért Windows-on sose akart működni az SDL, úgy oldottam meg, hogy Code::Block-on rámentem az SDL-re, és beraktam az SDL-t oda, így a Code::Blocks-ból futtatható lett, csak ha belementem az EXE fájlba akkor nem.
2013. okt. 15. 14:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!