Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A programozó szakmát érdemes...

A programozó szakmát érdemes otthonról üzni lehet e munkát kapni és hasonlóan keresni mint 1 cégnél vagy talán még jobban is?

Figyelt kérdés
2013. okt. 1. 16:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem érdemes, aki távmunkában foglalkoztat, az olcsón akarja megúszni, és valószínűleg feketén. (nem vagy ott nem tudják leellenőrizni, és még az ő számláit sem terheled)

Persze kényelmes otthonról dolgozni, de aki egyből távban alkalmazna ott valami simlisség van.

+ ha otthonról dolgozol meg vannak az előnyei, mert szabad időbeosztás, nem kell utazni... De az emberi kontaktus a nullával konvergál, olyan antiszociális helyzetbe kerülsz, amibe akár pszichikailag is megviselhet.

Tudom, mert párom miatt messzire költöztem Pesttől, így a régi munka helyemen meg kaptam azt a kényelmet, hogy nem kell bejárnom, csak 1-2 havonta, de munka úgyan úgy meg van, és online megbeszélni sokszor nehezebb mint személyesen... páromon, és szülein kívül alig van emberi kontaktus.

2013. okt. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja'h és nem lehet többet keresni, mert pl. a villanyt magadnak fizetheted...
2013. okt. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet az előttem szólóval.

A programozást, programfejlesztést lehet és érdemes is távmunkában csinálni. Ez tipikusan egy olyan tevékenység, ahol semmi szükség nincs arra, hogy naponta keresztülutazd a várost azért, hogy valaki más irodájában ülj be egy számítógép mögé és ott csináld azt, amit otthon is megtehetnél. Ha az adott fejlesztéshez szükséges infrastruktúra otthon rendelkezésedre áll, akkor teljesen értelmetlen a bejárkálás.

A távmunka tehát nem csak a munkaadónak jó, de neked is.

A villanyt persze magadnak fizeted, de ez a költség eltörpül az utazásra fordított összegnél és időnél (mely utóbbi - mint tudjuk - szintén pénz).

Simlisségről a legtöbb esetben szó sincs, egyszerűen minden cég elemi érdeke, hogy költséghatékony módon működjön.

Az emberi kontaktus része valós, de teljesen egyénfüggő, hogy ez kinél lesz "probléma"; van aki tökéletesen elvan egyedül is a lakásban anélkül hogy megőrülne, mások fél napig nem bírják ki társaság nélkül.

Az hogy mennyit lehet keresni, részben attól is függ, mit tudsz. Ha olyan speciális tudásod van, ami keresett a piacon, és/vagy kevesen értenek hozzá, akkor jól is lehet keresni. Ehhez persze sok éves gyakorlat és "know-how" kell.

Távmunkát találni viszont nem egyszerű, mert a hazai cégek jó része - költséghatékonyság ide vagy oda - le van maradva néhány évtizeddel, és még ma is abba a hamis illúzióba ringatja magát, hogy ha az alkalmazottja minden reggel nyolckor lejelentkezik a munkaasztalánál, akkor garantált a gyors és minőségi munka - persze mint tudjuk, ez a két dolog köszönőviszonyban sincs egymással.

2013. okt. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én otthonról dolgozok, igaz, vállalkozó vagyok, de jóval többet keresek, mint egy irodában ücsörgő programozó alkalmazott.

De hozzá kell tegyem, nem így kezdtem a pályafutásomat, előtte több cégnél dolgoztam, megmásztam a szamárlétrát, szakmai hírnevet szereztem, ezért tudtam váltani vállalkozásra.

2013. okt. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 TXCowboy ***** válasza:

"megmásztam a szamárlétrát, szakmai hírnevet szereztem"

Híres magyar programozóról még nem hallottam Charles Simonyin kívül. Miféle hírnevet szereztél?

2016. márc. 14. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!