Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Visual basic 2010 hogyan...

Makker bolha kérdése:

Visual basic 2010 hogyan lehet ezt megcsinálni?

Figyelt kérdés

Nekem egy ojan kéne: Van egy játékom! Azom belul is a shop!

De nekem va ojan button hogy ha rá kattintasz megveszi amit kell! Deh megcsináltam úgy hogy ha meveszed 1x márt tobbet ne tudjad meg venni! Ez a kód: Button4.Enabled = False

De ha újra megnyitom ugyanúgy rá lehet kattolni! Nekem az kéne hogy mentse el azt hogy button4.Enabled = False. Koszike.



2013. szept. 20. 11:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Kedves Makker bolha!


Lévén ez a sokadik kérdésed, tájékoztatlak, hogy ezek olyan alapvető problémák, amiket három másodpercnyi Google-kereséssel meg lehet oldani. Valamint hogy teljesen felesleges az amit csinálsz, mert ez se nem programozás, se nem út a programozás megtanulása felé. Tehát javaslom, hogy ne ugorj fejest az Atlanti-óceán kellős közepén, hogy megtanulj úszni. Ehelyett menj el egy uszodába és ott próbálkozz. Már ha ez érthető számodra.

2013. szept. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
és mire keressek rá?
2013. szept. 20. 11:54
 3/6 anonim ***** válasza:

Készíts egy ini file-t, amit aztán minden indításkor beolvasol, és a tartalmának megfelően beállítod a kezdőállapotot.

Ez lehet egyszerű szöveges file, amiben egy sor írja le, pl így:

OBJECT1=NO, ha még nem vette meg a tárgyat,

OBJECT1=YES, ha megvette.

Ez a filet módosítva visszaírhatod a program bezárásakor, vagy meghatározott időközönként. A legközelebbi indításkor már eszerint beállíthatod a kezdő környezetet.

Ezt persze könnyű manipulálni, de összerakhatsz egy bonyolultabb, nem szöveges fileszerkezetet is.

2013. szept. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyelőre nem google kell neked, hanem mondjuk egy könyv, vagy tutorial, amiből amiből megtanulhasz programozni
2013. szept. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

<off>

Ki fogad velem mondjuk zöld pacsiban, hogy jövő héten hány kérdést fog kirakni? Én úgy tippelem, legalább 4-et. :D

</off>


Kollégák szépen leírták itt előttem, és más topikokban is, mi a baj azzal, amit csinálsz. Én is leírtam már neked legalább 3x a többi kérdésed alatt. Úgy látszik, hiába beszélünk.


Azt már leszűrtem, hogy nem tanulni akarsz, hanem össze akarod végre tákolni ezt a játékot, aminek a vázát állítólag kimásoltad valami YouTube videóból és ahhoz heggesztesz hozzá... készen kapott kódokat, amiket itt kunyizol ki kérdésenként 1-2 nap alatt.


Amit csinálsz, az nem programozás.


Ahogy korábbi topikokban tapasztaltam, többen megpróbálunk rávilágítani, hogy így SOHA a büdös életben nem lesz kész a játékod, csak mindig akad valaki, aki megszán téged egy megoldással (egyszer én is megtettem).


Egyszer azt kérdezted, minek tanuld az alapokat. Hát azért, mert ha 1-2 hetet szánsz a tanulásra és jó agyad van hozzá, akkor "önjáróvá" képezed magad, és seccperc alatt meg tudsz írni pl. egy olyan elágazást, amin itt a GYK-n 3 napig vergődtél. Ezt hívják befektetésnek. Rászánsz 1-2 hetet, hogy megtanuld az alapokat, utána 1-2 nap alatt nem 1-1 problémát oldasz meg, hanem befejezed a játékod kiegészítését. (Persze most feltettem, hogy ilyen kis egyszerű kiegészítésekről van szó, mint amiket eddig láttunk.) Sőt később saját játékba is kezdhetsz.


Jelen módszereddel még hónapok múlva is itt fogsz kuncsorogni, és továbbra sem lesz semmi fogalmad a programozásról.


Gondold végig.


-*-


A konkrét kérdésedre válaszolva:

[link]

2013. szept. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 _Jessy_ ***** válasza:
Magyarul sem tudsz írni, mit akarsz a VB-től?!?
2013. szept. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!