Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » 3 szám közül írja ki a legnagy...

3 szám közül írja ki a legnagyobbat, hogy kell? [JAVA]

Figyelt kérdés
Beírok három számot, akkor írja ki nekem, hogy melyik a legnagyobb a 3 közül, ha például 3;5;5 a három szám, akkor 5 öt írjon ki. Valaki tudna írni egy ilyen kódsort? Nagyon megköszönném!

2013. szept. 6. 20:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Ha fixen 3 szám kell, akkor egy pár elágazással is megoldható, de ha már, akkor inkább a számokat dobáld egy tömbbe és csinálj egy max. keresést.

Ehhez kell:

Tömb létrehozás, tömb végigjárása, egy változó, egy feltétel vizsgálat.

2013. szept. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Hol akadtál el?
2013. szept. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
hát igazából nem tudom, hogy melyik úton kellene... folyamatábrával többféleképpen lett megoldva, az én elméletem szerint, vagyis én úgy csináltam folyamat ábrán, hogy először a program megvizsgálja, hogy "a" nagyobb-e, mint a "b" vagy "c", ha igen akkor kiírja, ellenkező esetben tovább ugrik arra a folyamatra, ahol a "b" megvizsgálja, hogy nagyobb-e, mint "a" és "c", ha igen kiírja, ha nem akkor ugyanúgy a "c" megvizsgálja, hogy nagyobb-e "a" nál és "b" nél, ha igen kiírja, ha nem akkor semmi. Ez még jó is lenne, de hogy kellene megoldanom azt, hogy ha az a és b például ugyanannyi? mert ha pl a c 2, akkor az 2 úgy veszi, hogy nagyobb a C nél, vagyis a 2-nél, de (mivel az A 5) a b nél, ami 5, annál már nem nagyobb. Lehet, hogy nagyon egyszerű a dolog, de én még úgymond tanuló félben vagyok. Köszi a segítségeket
2013. szept. 6. 22:22
 4/18 anonim ***** válasza:

Mivel az értékeket kell kiírni, nyugodtan használhatsz < vizsgálat helyett <=-t az elágazásokban.


Ha azt kellene kiírni, hogy hányadik szám volt nagyobb, akkor egész egyszerűen csinálsz egy olyan ágat is, ami megnézi, hogy egyenlőek-e.


Szerintem ezt a folyamatábrás dolgot öntsd kódba (akár pszeudókódba, pl. "ha a<b, akkor..."), úgy jobban látjuk, hogyan gondolkodsz. :)

2013. szept. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
azt kellene kiírni, hogy a 3 közül melyik a legnagyobb, de addig nem akarok belefogni nagyon, amíg nem vagyok biztos abban, hogy jó, mert hát nem vagyok valami profi és feleslegesen órákat szenvedni nem szeretnék :/ És ezt próbáltam megoldani, hogy ha 2 egyforma van, akkor mi van, de ez a kisebbnagyobb dolog még működne is, köszi a tanácsot!
2013. szept. 6. 23:42
 6/18 iostream ***** válasza:
2013. szept. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

"addig nem akarok belefogni nagyon, amíg nem vagyok biztos abban, hogy jó, mert hát nem vagyok valami profi"


Az ember úgy tanul (és úgy konvergál a profihoz), hogy belefog, és próbálkozik, gyakorol. :)


A Java-t egyelőre felejtsd el.


Fogd a folyamatábrádat, és próbáld ki a lehetséges variációkra (6 darab), hogy jól működik-e.


Ha nem jó, akkor próbáld megkeresni hol romlik el, gondold át újra, és írd le a következő javított verziót.


És ezt ismételgesd, amíg nem jó. :)


Ha készen vagy, csak be kell gépelni Java-ba.

2013. szept. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Így kell de ez c++ ban lesz:


int main() {


short numbers[3]; //A tömb amibe eltárolod a három számot

short legnagyobb = 0; //Ebbe lesz eltárolva a legnagyobb szám


//ciklus segítségével bekéred a három számot a tömbbe

for(short i = 0; i < 3; ++i) {

std::cout << i+1 << " szam: ";

std::cin >> numbers[i];

}



short index = 0;

while(i < 3) {

if(numbers[index] > legnagyobb) {

legnagyobb = numbers[index];

}

++index;

}


std::cout << "A legnagyobb szam a: " << legnagyobb;


return 0;

}

2013. szept. 8. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Utolsó, mi van akkor, ha a 3 szám -7, -12, -3?

Ezek közül a legnagyobb a 0?

2013. szept. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
#8: habár maximumkiválasztással is meg lehet oldani valóban, szerintem a feladat lényege nem ez lenne, hanem a feladat logikai megoldása, összehasonlításokkal, elágazásokkal. :)
2013. szept. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!