Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » ícsináltam egy média lejátszót...

Dominik.ballo kérdése:

ícsináltam egy média lejátszót visual stúdió 2012-ben, windows media player tool-t használtam 2 dologra vagyok kíváncsi. LOL?

Figyelt kérdés

1. Van hozzá egy libary ablak benne egy listával és egy menüvel. Hogy kell megcsinálni hogy a menüben az Add gombbal megjelenő "Openfile dialog" több fájlt is nyithasson meg és az összes fájl teljes nevét elérési úttal pl:"c:/lol.mp3" adja hozzá a listához?

2. Hogy lehet azt csinálni hogy telepítés után a média fájlokat rögtön hozzá társíthasd és ha így elindítassz egy médiafájlt akkor elindol a lejátszóm és az megnyitja a fájlt emivel elindították. Tehát ha egy médiafájlal inítják el akkor azt a fájlt töltse be?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2013. aug. 31. 14:31
 1/7 anonim ***** válasza:

A 2.-hoz az kell, hogy a program az 1. parancssori argumentumban kapott fájlnevet nyissa meg.


Az 1.-höz pedig keresd ki az open file dialog dokumentációját, biztos van benne olyan beállítás, hogy többet ki lehessen jelölni, és ezt le lehet kérdezni valami getter függvénnyel.

2013. aug. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 SimkoL ***** válasza:

1. Delphiben ez az ofAllowMultiSelect property, valami hasomló nevűt keress. - megnéztem közben simán MultiSelect -


2. lásd előttem válaszoló + windows társítás.

2013. aug. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

a több fájl kijelölése az megy. Csak hát az nem megy hogy a fájlneveket a listához adja.

Egy fájl esetében:


openfiledialog1.showdialog

listbox1.add(openfiledialog1.filename)


Próbáltam úgy hogy a második sorban nem "openfiledialog1.filename" hanem "openfiledialog.filenames"

de úgy se jó mert nem a neveket szúrja be a listába egymás után.


Eddig úgy csinátltam meg hogy:

openfiledialog1.showdialog

listbox1.add(openfiledialog.filenames.fist)

listbox1.add(openfiledialog.filenames.last)

és így ha 2 fájlt jelölsz ki akkor működik.

(mert megcsináltam hogy ez csak akkor legyen ha 2 fájlt jelöltél ki.)

Nincs megoldás arra hogy egymás után az összes fájlnevet beszúrja a listába?

2013. szept. 1. 11:07
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért ebből:

listbox1.add(openfiledialog.filenames.fist)

listbox1.add(openfiledialog.filenames.last)


Jól látszik, hogy a filenames egy lista:

Van első és utolsó eleme. Nyilvánvaló, hogy ennek csak akkor van értelme, ha sok elemet tud tárolni. Tehát ez egy lista. A listán pedig végig lehet iterálni.


Itt van egy komplett példakód rá, hogyan kell használni:

[link]


A ciklusmagot kitörölheted, és ahelyett beteheted a listbox-hoz adást.

2013. szept. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, az első válaszban, ami a 2. kérdésre válaszol azt valaki leírná, elmagyarázná nekem hogy kell?

köszönöm

2013. szept. 1. 11:23
 6/7 anonim ***** válasza:

#1 vagyok.


A parancssori paramétereket így tudod kezelni:

[link]

(Ez C#. Nemtom milyen nyelvet használsz, de a cím alapján rákereshetsz.)


A lényeg, hogy az első ilyen paraméterben érkezik majd a fájlnév.

2013. szept. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2013. szept. 30. 20:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!