Hogyan programozták bele a programozásba, hogy ha valamit beprogramozok az be legyen?
Én inkább saját kútfőből a saját ismereteimmel írnám le ezt:
-Tehát kezdetben vala, egy számítógép ami Neumann-eveket használta. (EDVAC) azaz a kettes számrendszert használta, stb. stb stb. Ez a számítógép jó nagyméertű volt és lyukkártyával programozták közvetlenül kettes számrendszerben. Neumann János másik "számítógépében" (ENIAC) még a programozás közvetlen huzalozással történt. Később mindeféle logikai kapcsolások alakultak ki ÉS illetve a VAGy a NEM és a kizáró VAGy és a bitenkénti megengedő VAGy. Lényegében ezek kombinációjából bármilyen aritmetikai művelet leképezhető. Később azonban létrehoztak egy egyszerű programnyelvet. Mig korábban kettes( illetve később 16-os számrendszerben történt a programozás és az adatbevitel), így ezeket lerövidítették rövid angol szavakra, megkülönböztették az utasításokat az adatoktól és létrejött az első programnyelv az Assambly. Bár ennek átlátása elég nehéz volt de mégis könnyebben megjegyezhető és tanulhatóbb. Később létrejöttek a magasabb szintű nyelvek, amik többsége előbb Assamblyre fordított, majd onnan tovább gépi kódra. Röviden összefoglalva erről szól ez, a fentieknek igaza volt de valahogy igy kell elképzelni ezt.
Amennyire tudom, a programnyelvek, pontosabban fordítók egymásra épülnek. Először vala a gépi kód, abból egyenesen következett az assembly. Assemblyben már meg lehetett írni egy nagyon egyszerű fordítót, ami kb. egy erősen makrózott assembly kódot dolgozott fel. Ezzel megint bonyolultabb fordítókat írtak, stb.
Pl. az Python fordító C-ben lett írva. (Eredetileg.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!