Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A weboldalakat milyen programn...

A weboldalakat milyen programnyelven írják?

Figyelt kérdés

2013. aug. 6. 20:04
1 2
 11/14 anonim válasza:
javaslom, fentiekkel párhuzamosan egy CMS-sel kezdj megismerkedni pl wordpress, drupal, joomla
2013. aug. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

A statikus weboldalakat szigorú értelemben véve nem írják programnyelven. HTML-ben íródnak, ami egy leíró nyelv (nem programnyelv); ehhez adódik a CSS, a stílus (kinézet) meghatározására, illetve JavaScript, a kliens oldali dinamikus viselkedés megvalósítására (pl. lenyúló menük, egyszerűbb animációk). A JavaScriptet ugyan nevezhetjük programnyelvnek, de a jelen kontextusban nem ez a célja.



A webalkalmazások (dinamikus weboldalak) szerveroldali részéhez viszont már szükség van komolyabb programozásra is. Gyakorlatilag szinte bármilyen programnyelv alkalmas erre (még a JavaScript is; lásd még: NodeJS), a megfelelő API -kkal és keretrendszerekkel, ám a leggyakrabban, hobbi projektekhez a PHP -t szokták használni, professzionális webalkalmazások mögé pedig (bár itt is jelen van a PHP) inkább Java vagy valamilyen .NET alapú (pl. C#) kód kerül. Természetesen, ez sincs kőbe vésve; a legkomplexebb rendszerek általában több, más-más nyelven íródott alrendszerből állnak. Itt általában egyszerre van jelen a .NET, a Java, valamint a PHP*, bár utóbbit ilyen esetekben inkább a frontend elkészítéséhez használják csak (pl. Facebook).


*és még sokan mások.



A .NET hátránya, hogy bár elméletileg platformfüggetlen, gyakorlatilag csak Window alapú szervereken van éppkézláb támogatása.

Java esetén a 64bites, Linuxra való, szerver JVM -ekkel szokott némi probléma adódni, a többitől eltérő memóriakezelés okán.

A PHP hátulütője, hogy az előző kettőtől tudás tekintetében még igencsak le van maradva, azonban hobbiprojektekhez (és számos professzionálishoz is) így is bőségesen elegendő, megtanulni is aránylag könnyű, ráadásul minden sarkon találsz egy ingyenes tárhelyet PHP futtatási lehetőséggel, MySQL adatbázissal, stb., míg például ingyenes J2EE (Java) tárhelyet találni a lehetetlennel vetekszik, a fizetős pedig egy vagyonba kerül.



Az előző válaszolóval szöges ellentétben, nem javaslom a CMS -ek használatát, amennyiben a webprogramozásba szeretnél betekintést nyerni, ugyanis az egy teljesen külön világ; a programozás voltaképpen semmi köze nincs.

2013. aug. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 ArtArtArt válasza:
0%
ne foglalkozz vele, nem lehet belole megelni, vagy ha megis akkor sok melo unalmas es a kukas tobbet keres...
2013. aug. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
hát, köszönöm mindenkinek a válaszát sokat segítettetek, amúgy nem megélni szeretnék belőle hanem hobbi szinten űzni
2013. aug. 19. 01:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!