Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy oldjam meg ezt c++ ban?

Hogy oldjam meg ezt c++ ban?

Figyelt kérdés

A terv az lenne, hogy egy beolvasom az X stringet, és switch alapján a lehetőségek közül betölti a megfelelőt.

pl:

cin >> X;

switch(x){

case "keksz":

cout << "ASD";

break;

default:

cout << "Asd";

break;

}


és így tovább sok más lehetőséggel...

de hibát ír ki...

valami ötlet?



2013. aug. 4. 13:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
El kéne dönteni, hogy most X változót használsz, vagy x-et. Jó, nem tudom, hogy a C++ mennyire érzékeny erre, de azért illik azonos case-el írkálni egy változó nevét.
2013. aug. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Meg a switch úgy tudom csak számokra jó...
2013. aug. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
igazad van, kis-nagybetű érzékeny, itt elírtam, de ettől függetlenül a programban helyesen szerepel
2013. aug. 4. 13:58
 4/11 anonim ***** válasza:
én is így tudom
2013. aug. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Egyébként kérdező: a hibaüzenetnek nem az az értelme, hogy ha hibát ír ki, akkor sírjál, ha meg nem ír ki, akkor nevess. A hibaüzenetnek van egy tartalma: elmondja neked, mi a hiba és hol. Ha azt értelmezed, meg tudod oldani a problémát.


Ha nem tudod értelmezni, akkor másold be ide, és segítünk. Bár a fő hibákra már rámutattam, ezt most a jövőre mondom.

2013. aug. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Aki még arra sem képes, hogy bemásolja a hibaüzenetet az oldja meg maga a problémáit.
2013. aug. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 qaxqaxqax ***** válasza:

#6 igazad van, de egy ilyen egyszerű dolognál nem hiszem, hogy ezt fel kell rónod neki.


A c++-ban számít a kis és nagybetű különbség a változók neveiben. Erre figyelj jobban oda és jó lesz.

2013. aug. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Else if-el fogom megoldani.

Küldjek hibaüzenetet? Ha igazán értenétek hozzá, ti is meg tudtátok volna mondani, hogy switchet nem lehet stringel használni. Csak a szátok nagy. Legközelebb inkább célfórumra írom ki.

2013. aug. 4. 15:27
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen, az else if lesz a megoldás.


A hibaüzenet elsősorban neked kell, hogy az alapján próbáld megoldani a problémát.

Ha nem tudod megoldani egyedül, akkor a TE érdeked, hogy minden információt megadj azoknak, akiktől segítséget kérsz. Így a kód mellett a konkrét hibaüzenetet is. Teszem azt, legközelebb egy 60 soros programodban lesz hiba, abban pedig senki nem fogja neked megkeresni, mi a gond.


Evil kollégánk is erre utalt, csak kicsit tömörebben és sarkosabban.

2013. aug. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Csatlakozom #2-höz, a switch csak numerikus értékekkel használható.
2013. aug. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!