Miért a Pascal nyelvet ajánlják kezdőknek?
c-ben nincs olyan, hogy string típus, meg olyan sincs, hogy két stringet összeadunk + jellel, már az elején meg kell érteni a pointereket (na nem a legelején), és nem árt használni sem
ezért egyszerűbb a pascal elsőre
(és egyébként ezért jobb a c szerintem is, embere válogatja, én pascalon tanultam legelsőnek, de c szerintem jobban tetszett volna)
Mert első körben a programozás mikéntjének az elsajátítása a cél, és nem komplex, piacképes alkalmazások fejlesztése.
Olvasni sem úgy tanul a gyerek, hogy első osztályban odateszik eléje Dosztojevszkijtől a Bűn és bűnhődést, aztán nesze, olvass... vajon miért?
A PAscal pont azért ideális tanulónyelvnek, mivel engedi a tanulót magára a programozásra koncentrálni - és nem köti le a figyelmét a nyelv egyes jellemzőivel való foglalatoskodás, lásd C-ben a mutatók és "stringek" -, viszont elég szigorú a nyelv ahhoz, hogy kellően fegyelmezett legyen a programozást tanuló egyén.
Ha meg már megtanult programozni Pascalban, onnantól már egy kicsi ugrás a C/C++/Java/PHP/miegymás. Ellenben ha C-ben NEM tanul meg programozni, azzal nincs sokkal előbbre, hiába menőbb.
Azért is, mert a C-ben egy kezdő könnyen elvész a szintaktika miatt. Pl. nem mindenkinek érthető elsőre egy ilyen kódsor:
while ((x=(i--))) {...}
(Igen, egy db '=' jel. :))
A Pascal áttekinthetőbb, könnyebben látható a program struktúra, nem kell ilyeneken fennakadni. A típusok is egyértelműbbek, emberbarátibbak. Aztán ha azon túl van az ember, akkor lehet belmerülni a C/C++ világába.
Annak idején a Pascal volt erre a legjobb, de ma van már más nyelv is, amin jól lehet alapokat tanulni. A Pascal amolyan hagyomány.
Kezdőknek nem ajánlanám a C-t, bár ízlés kérdése. A Pascal egy elég egyszerű nyelv, könnyebb vele megtanulni programozni, megérteni az algoritmikus gondolkodásmódot. Szintaxisa segít megtanulni a Adát, az Effelt, a DOxygent és talán még néhány más nyelvet.
A magam részéről a Pythont ajánlom.
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek adtam zöldet!
Anyám informatika tanár, és évekkel ezelőtt ennek kapcsán merült fel, hogy még mindig Pascalt tanítanak programozásként, mintha másról nem is lehetne szó. Nyilván megvannak a maga előnyei, ugyanakkor - egyetértve #6-tal - én úgy látom, hogy ez a nyelv nem "inspiráló", mert manapság "nem sokat lehet vele kezdeni".
Ez azért nem igaz. Nálunk pl. most pont senior delphist keresnek; igaz, magam is kissé meglepődtem rajta.
Hogy miért a Pascal? A #3 -as válasz nyert. Illetőleg, laikus szemmel nézve közelebb is áll a folyószöveghez, mint mondjuk a C, így a kezdő nem fog kétségbeesni a bracketek és miegymások miatt. (lásd még: #5)
"Nem sokat lehet vele kezdeni"... miért, egy elsős olvasókönyvvel mit kezdesz? Ugyanakkor anélkül nehezen lenne belőled akármi. Remélem, érted a párhuzamot.
De például Schumacher sem Formula 1-es járműben kezdte a pályafutását, hanem egy sokkal kevéssé inspiráló gépjárműben.
(Jó, hasonlatok befejezve.)
Tanulásra nem feltétlen az a legjobb, ami a legmenőbb, legdivatosabb, legproduktívabb.
Akit meg nem inspirál az, hogy programozni megtanuljon, annak nem való a programozás más nyelven sem.
Mellékesen megjegyzem, hogy azért a Pascal-os vonal sem annyira halott, mint amilyennek itt beállítják. Szép számmal látni mondjuk Deplhi fejlesztő álláshirdetéseket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!