Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Kis segítség Windows Form...

Kis segítség Windows Form Application-ben?

Figyelt kérdés
Csak annyit szeretnék, hogy beírok egy 8bites számot (int) és azt alakítsa át char-be, majd írja ki egy TextBoxba-ba a számhoz tartozó ASCII karaktert amibe csak String^ típus kerülhet. Addig megvan, hogy az int számból megkapjam a char típusú karaktert, de nem kapok sehol egy függvényt ami átalakítaná String^-á és a karaktert írja ki, csak olyat kaptam ami az int számot írja ki String^-ként.
2013. máj. 31. 10:08
 1/8 A kérdező kommentje:
pl. beírok egy 41-est és a TextBoxba visszakapjak egy ")"-et
2013. máj. 31. 10:14
 2/8 anonim ***** válasza:

C#? Mert akkor ilyen egyszerű:


int szam = 41;

char asciiKarakter = ConvertToChar(szam);

a 'ToString()' függvény pedig minden objektum esetében használható.

2013. máj. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
elírtam, természetesen az ott Convert.ToChar
2013. máj. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az intből a karakterré alakítás helyes, azonban string^-é változtatáskor ugyanaz a helyzet, a számot alakítsa át karakterekké.
2013. máj. 31. 11:13
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem értelek. Mindent leírtam, de a kedvedért össze is illeszthetem a programot:


using System;


class Program

{

static void Main()

{

int szam = 41;

char asciiKarakter = Convert.ToChar(szam);

System.Console.WriteLine("{0}",asciiKarakter.ToString());

System.Console.ReadLine();

}

}

2013. máj. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A fentit természetesen Form alkalmazásra kell csak átírni, outputként a textboxot kell megadni aztán kész.
2013. máj. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Na elmondom, hogy nekem mire kell. Szóval van egy usb kapcsolat a mikrokontroller és a PC között. Ezen 8bites char csomagokat küldözgetek. A Win Form Appl. tartalmaz egy csúszkát aminek az értékét ki kell küldjem a kontrollernek, azonban a csúszka int-el dolgozik. Ez az int 0 és 100 között vesz fel egész számokat. Ezt az intet át kell alakítanom char-be, hogy a '100'-as szám ne 3byte-ot hanem csak egyet foglaljon. Továbbá ki szeretném íratni egy TextBoxba, de az ASCII karaktert és nem a számot. Amit te küldtél az a 100-as számot '100'-ként ábrázolja, nekem viszont 'd' kéne.
2013. máj. 31. 15:47
 8/8 A kérdező kommentje:
Bocsi a mikrokontroller oldali szoftban volt a hiba...ott elfelejtettem visszaalakítani számba.
2013. máj. 31. 16:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!