Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kell működő ágyút...

Hogyan kell működő ágyút csinálni free pascal-ban?

Figyelt kérdés
A grafikai rész meg van (ágyú és a fal amire lő) de a működő képességét nem tudom megcsinálni.

2013. máj. 27. 21:05
 1/10 SimkoL ***** válasza:

Megtöltöd puskaporral, ráteszed a fojtást, utána a golyót és kész.


Viccet félretéve kicsit konkrétabban fogalmazd már meg a kérdést.

Golyó sebesség, röppálya stb. ilyenekre lenne szükséged ?

2013. máj. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hajításnak hívják a problémát, és van rá kész algoritmus, csak rá kell keresned és átírnod a szintaxist Pascal-ra.
2013. máj. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Konkrétabban nem kell semmi extra mert a nagy részét én szeretném kicifrázni. Nekem csak annyi kell hogy gombnyomásra lőjön egy kört a falnak.
2013. máj. 27. 21:31
 4/10 A kérdező kommentje:
Am köszi majd rákeresek. :)
2013. máj. 27. 21:34
 5/10 SimkoL ***** válasza:

Ezt találtam Delphiben, kijavítottam fok - radián probléma. Szép ívet rajzol.


procedure TForm1.Button1Click(Sender: TObject);

var

x,vo,alfa,voy,vox,g,t : real;

xx,yy : integer;

begin

g:=9.81; //gyorsulás

t:=0;

vo:=StrToInt(Edit1.Text); //kezdősebesség m/s

alfa:=StrToInt(Edit2.Text); //fok

alfa:=alfa*(3.141592654/180); //fok -> radián

vox:=cos(alfa)*vo;

repeat

t:=t+0.01;

voy:=vo*sin(alfa)-g*t;

x:=vox*t;

xx:=Round(x);

yy:=Round(x*(Sin(alfa)/cos(alfa))-(g*x*x)/(2*vo*vo*cos(alfa)*cos(alfa)));

Canvas.Pixels[xx+0,300-yy]:=clBlue;

until t>2*vo*sin(alfa)/g;

end;

2013. máj. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ne sertodj meg, de a kerdesed alapjan inkabb tegy par lepest hatra, es kezdj el a programozas alapjaival ismerkedni. Akkor majd legalabb tudsz konkret kerdeseket feltenni, pl. hogy kezeljunk le egy gombnyomast, stb.

Ennyi erovel azt is kerdezhetned, hogyan kell hazat epiteni, azt varva, hogy valaki szepen kifejti neked a burokraciatol kezdve, az epitesi technikakon at, a lakberendezesig.

2013. máj. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem sértődök meg csak most kezdtem el programozást tanulni 2 hónapja saját erőmből. Miért kéne hátralépnem? Egy hangszeren is így tanultam meg zenélni és most 5 év után egy bandába játszom. Biztos vagyok benne hogy 2 hónap után még qrva szarul játszottam a hangszeren de most már tudok improvizálni is...

Most hogy így leírtam néhány dolgot magamról még annyit hozzátennék hogy lehet hogy úgy csinálom hogy gombnyomásra lép a golyó mert AZT MEG TUDOM CSINÁLNI!!!!! (kis segítséggel (mozgatás) írtam már autót amivel lehet menni, tudom hogy nem nagy szám de ne vedd már el a kedvem ettől légyszíves)

2013. máj. 28. 14:59
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem a kedved akarom elvenni, hanem segiteni! Talan gitarozni sem ugy tanultal meg, hogy addig tepted a hurokat mig egyszer csak el nem kezdett jol szolni, hanem biztos egyszerubb dolgokkal kezdtel. Akkordok, skalazas, stb.

Es a kerdesednek ebben a formaban sajnos tenyleg nincs ertelme.

2013. máj. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Srapnel ***** válasza:
Van egy rossz hírem: ez nem gitározás. Annak 90%-a gyakorlás. Ennek is, csak itt a gondolkodást kell gyakorolni és nem mozdulatokat. Ez viszont nagy különbség.
2013. máj. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Jó, csak nagyon támadónak tűnt a hozzászólásod.

Az első néhány tudott válaszolni és adtak is rá jó válaszokat.

2013. máj. 28. 17:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!