Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » RAM bővítés. Lehetséges...

RAM bővítés. Lehetséges valahogyan?

Figyelt kérdés

Kezdem azzal, hogy egy androidos telefonról van szó.


Szóval van egy 512 mb ramos telefonom, a kérdés adott.

Külső tárhelyre (SD kártyára) gondolok. Nem vagyok a témában kezdő, de azért profi se.

Ha kellene valami információ, akkor leírom!



2013. máj. 26. 20:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha van benne sd foglalat akkor teszel bele egy kártyát. Ha nincs akkor ennyi...
2013. máj. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem a tárhelyet szeretném növelni! A RAM-ot SD kártyán keresztül.


"Nem vagyok a témában kezdő, de azért profi se."

Annyit azért tudok, hogy az SD kártya mire való... :)

2013. máj. 26. 20:13
 3/9 anonim ***** válasza:
Az SD kártya is egyfajta RAM a gépbe. Ha nem vagy kezdő akkor tudhatnád, hogy a telefon RAMja nem bővíthető, max SDkártyával...
2013. máj. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem fogok sem vitába szállni, sem vitát kezdeményezni. Leírtam, hogy nem vagyok kezdő, de profi se. Nem ez a szakterületem. Olvastam olyasmikat, hogy SD kártya particionálása, hogy az már nem tudom pontosan mire szolgáljon. De nem arra, hogy elnevezzed "C" meghajtónak....

Nem ma olvastam, nem is tegnap. Ezért merült fel bennem a kérdés. Gondoltam tud valaki segíteni. ;)

2013. máj. 26. 20:26
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez nem vita. A telefon belső memóriája gyártáskor kerül a telóba, azt semmivel nem tudod bővíteni. Külső memóriát tudsz beletenni SD kártya formájában. Érthető nem?
2013. máj. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Alex Fly ***** válasza:
100%
A RAM gyárilag adott, ahhoz nem tudsz hozzányúlni. Az SD-t használva esetleg használhatsz virtuális memóriát (ahogy a PC-ken). Ehhez kell először is egy megfelelő program (play-en megtalálod, de fizetős), class10-es memkártya (a sebesség miatt) és az is, hogy a hasnált kernel támogassa a swap-et. Ja és természetesen csak rootolt készüléken műxik.
2013. máj. 27. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem, erre voltam kíváncsi. Köszönöm! :)
2013. máj. 27. 15:56
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért csak csínján azzal a virtuális memóriával. A RAM esetében szokványos terhelés mellett a falsh alapú tárolók nem igazán élnek sokáig.
2013. máj. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

A flash memóriák valóban nem erre vannak, ezért kell jó minőségű máshol gyártott örök garanciás terméket venni...

Vigyázz ha hőpapírra nyomtatják a blokkot amivel visszaviheted, nehogy eltűnjön róla a tartalom két év múlva...

2013. jún. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!