Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Vbs parancs készítés?

SIDLER22 kérdése:

Vbs parancs készítés?

Figyelt kérdés
Szeretnék az ismét gombhoz beállítani olyat hogy amikor rákattintok akkor elindítsa a minecraftot, ha a mégse gombra kattintok akkor megnyissa a mappát. És át is szeretném nevezni a gombokat. Hogy lehet?

2013. máj. 18. 12:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Átnevezésről nem tudom hogy hogy lehet, de az elindulásban z talán segít.

készíts egy vbs fájlt ezzel a tartalommal:


set args=WScript.Arguments

wscript.quit MsgBox(Replace(Replace(args.item(1),"{cr}",vbNewLine,1,-1,1),"{qt}",Chr(34),1,-1,1),args.item(2),args.item(0))


és egy *.bat fájlt, ami futtatja:

cscript hibaablak.vbs "ablak címe" "Ablak szövege" 4

IF %ERRORLEVEL% EQU 6 (rmdir /s /q "%*")


A fenti példához egy kis magyarázat:

- a futtatás végén a szám határozza meg, hogy milyen gombok jelennek meg az ablakban (előre beállított táblázatból, nem a felhasználó állítja össze), próbálkozz, hogy neked melyik kell. a 4-es sima (Igen + Nem ablakot dob)

- Ebben a sorban: IF %ERRORLEVEL% EQU 6 (művelet) vizsgálom, hogy melyik gombra kattintott a felhasználó. Esetemben a 6-os az IGEN-t jelenti. Te írasd ki magadnak elsőre, az a legtisztább.

Ezután értelemszerűen jön a művelet, amit a feltétel teljesülésekor végrehajt.


Sok sikert!

2013. aug. 20. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi de én buta vagyok ehhez. Inkább várok amíg valaki napokon keresztül megtanítja hogy hogy lehet mindent használni rajta. :D
2013. szept. 26. 16:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!