Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ennek az osztálynak a felépíté...

Ennek az osztálynak a felépítését és jól csinálom vagy rosszul?

Figyelt kérdés

C++

..............


Van egy Window nevű osztályom ami képes arra,hogy létrehoz egy Windows ablakot és rendelkezik még olyan metódusokkal amikkel állítható a mérete színezhető vele az ablak stb.


Utána kedvem támadt készíteni saját stílusú kurzort.

Létrehoztam egy kurzor osztályt és ennek a kurzor osztálynak a leszármazottjává tettem a Window osztályt.


Kedvem szottyant egy Button osztályt is létrehozni mert úgy gondoltam nem helyes ha a Button megvalósítását a kurzor vagy a windows osztályba rakom de mivel a button a windows ablak része lesz ezért származtatnom kell a kurzor osztályból.


Úgy érzem hogy ez amit én csinálok nagyon nincs rendben segítsetek hogyan is kéne nekem ezt elrendezni?


Itt a kód röviden.


class Windows { }


class Cursors: public Windows:

Windows()

{}


class Buttons: public Cursors:

Cursors()

{}


//A mainben:

#include "Buttons"

typedef Buttons MyFinalWindow;


int main(int argc, char *argv[])

{

MyFinalWindow window;

window.show();

.......

.....

...

//Kódok


2013. máj. 18. 03:33
 1/8 A kérdező kommentje:
A fő kérdésben és helyett én.
2013. máj. 18. 04:06
 2/8 anonim ***** válasza:

A származtatások teljesen rosszak.

A származtatás/öröklõdés lényege az általános->speciális kapcsolat.

Mi köze a kurzorodnak, vagy a.gombodnak az ablakhoz? Semmi.

2013. máj. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 iostream ***** válasza:
Ne olyan gyorsan! A gombok ablakok szinte minden grafikus rendszerben, amiknek a szülője nem a desktop, hanem egy másik ablak. Azzal nincs gond, csak a kurzort nem egészen értem.
2013. máj. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor,hogyan csináljam?Hogy volna jó?
2013. máj. 18. 15:01
 5/8 A kérdező kommentje:

Egyébként ha a button osztály nem örökli a windows osztályt akkor nem tudtam volna középre helyezni a buttont.

Mert nem tudtam volna hogyan lekérni a windows egy olyan metódusát ami visszaadja a windows ablak méretét.

2013. máj. 18. 15:07
 6/8 anonim ***** válasza:

"Mert nem tudtam volna hogyan lekérni a windows egy olyan metódusát ami visszaadja a windows ablak méretét."


De: tehetsz a Buttons-ban egy adattagba Windows-t, aminek az értékét a Buttons konstruktorból kapja. :)


De egyébként a gombok pozícióját szerintem úgy logikus, hogy nem ők maguk döntik el, hanem az ablak, szóval oda kéne a középre igazítás és nem a Buttons-ba. :)

2013. máj. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De semmivel nem lettem okosabb ne haragudjatok de nem magyaráznátok el,hogy hogyan is kéne felépítenem egy összetettebb desktopos alkalmazást.
2013. máj. 18. 23:33
 8/8 iostream ***** válasza:
Hát nézd. Ezek a dolgok alapvetően a grafikus könyvtárhoz kötöttek. Többnyire van benne ablak meg button is, ha te újra akarod írni a világot, akkor neked kell tudnod, hogy hogy csinálod. Nincs rá univerzális recept.
2013. máj. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!