Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Free Pascal. Hogyan tudok ....

Free Pascal. Hogyan tudok . Rar fájlokat kibontani, kezelni? Hol találok ilyen unit-ot?

Figyelt kérdés

Free Pascalban telepítőt szeretnék programozni, de nem tudom hogy tudnék fájlt kibontani.


Több kérdésem is lenne:

- Jó-e a Lazarus fordító? Ha igen miért?

- Milyen fodítót ajánlotok? Mert én most a simát használom.

- Hogy kell Free Pascalban grafikát programozni? Mert nekem Turbo Pascalban sikerült, de itt nemigazán. Ha valaki tudja a választ legyen szíves írja le részletesen, vagy küldjön linket(úgy értem tutorial linket)!

- Vagy ha nem rar-ba akkor mibe tömörítsem a telepítendő fájlokat?(Csak olyan fájl érdekel amit a Pascal egy unit segítségével kezelni tud).



Remélem nem baj hogy ennyi kérdést írtam ki, de nem szeretnék félórákat várni hogy kiírjam az összeset külön-külön.


Ha valaki tudja legyen szíves minél előbb válaszolni!

Köszönöm!



2013. máj. 8. 15:04
 1/4 iostream ***** válasza:
23%

"Jó-e a Lazarus fordító? Ha igen miért?"


Nem jó fordító. Fordítónak kifejezetten pocsék. Sajnos azt nem kérdezted, hogy ha nem, akkor miért, szóval nem tudom megmondani :(

2013. máj. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 coopper ***** válasza:

Szia.


Telepitő készitéséhez : fölösleges saját telepitőt irni ehhez van előre megirt is.


pl. Inno Setup : [link]


Eleve Pascalban iródott (Delphi) és ha valamit nem tud azt pascal scriptként meg lehet vele oldatni.


Grafika : Nem vagyok 100 %-ig biztos benne, de ha a "windowzos" grafikáról van szó akkor talán a legegyszerübb ha utánnanézel a CANVAS illetve a TBITMAP kulcsszavaknak.


Tömörités : Van RAR-hoz is pascalos unit, de szerintem a ZIP-es unit egyszerübb és könnyebb is használni.


Sok sikert.

Üdv.

2013. máj. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Jó-e a Lazarus fordító? Ha igen miért? "


A Lazarus egy IDE, Free Pascal fordítót használ. A Lazarus hasonlít a Delphi-hez, viszont a Lazarus Szabad Szoftver, míg a Delphi nem. A Delphi ha jól tudom Object Pascal fordítót használ.


"Milyen fodítót ajánlotok? Mert én most a simát használom."


Ha Pascal, akkor szerintem FreePascal tökéletes.


"Hogy kell Free Pascalban grafikát programozni?"


Gondolom grafikus módra gondolsz, mert legutóbbi információim szerint Turbo Pascal-ban nem lehet DLL rutint hívni. FreePascal-ban is van graph unit, szval elvileg igen hasonlóan mint TP-ben.


"Csak olyan fájl érdekel amit a Pascal egy unit segítségével kezelni tud"


Az a lehetőség is megvan hogy betömöríted amibe tetszik, szerzel egy konzolos tömörítőkezelőt (pl rar.exe, arj.exe, ice.exe ...) és a megfelelő paraméterezéssel meghívod.

2013. máj. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Üdv nektek!


Nagyon köszönöm a válaszokat!!


iostream, lehet hogy nem kérdeztem de azért kiírhattad volna hogy miért nem jó Lazarus.


Viszont azt hogy hogy lehet meghívni egy .exe fájlt paraméterezéssel eddig csak .bat-ban tudom, szóval azt még mindíg nem értem.


Légyszíves válaszoljatok rá:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas_..

2013. máj. 9. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!