Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudnám a következő...

Hogyan tudnám a következő átalakításokat megcsinálni? (c vagy c++)

Figyelt kérdés

pl van egy stringem: "34". Ezt a stringet át akarnám alakítani egy int:34 -re.

A fordítottját is meg szeretném, azaz van egy int:45 és szeretnék egy "45"-t.


2013. máj. 7. 11:28
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]

Itt van egy link, de igazából nem értelek. Google 1. találat volt. Hogy akarsz programozni, ha nem keresel megoldást egy-egy probléma esetén?

2013. máj. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
.netben erre vannak kész metódusok a System.Convert osztályban, ha azt használod. Ha nem, akkor az első válasz+1.
2013. máj. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves első...tudom, hogy részben igazad van, mivel a google tényleg nagyon hasznos és a programozáshoz tényleg kell tudni keresni, de ugyanakkor tévedsz is, amikor egy fórumon ajánlgatod. Nem tudom mennyire nézegettél külföldi fórumokat, de ha igen láthattad, hogy a legegyszerűbb kérdésre is odateszik magukat a válaszolók és okoskodás nélkül kódokat írnak, nem (csak) linkeket.

Amúgy én Mplab-ban használnám az átalakításokat, habár c környezetben (a c++-t nem kellett volna írjam), de túl sok könyvtárat meg hosszú alakítgatásokat nem tehetek be, mert a mikrokontroller memóriája kicsi és kell spórolni a hellyel.

Nem azért írtam a fentieket, mert te most beszóltál, hanem mert már szinte minden kérdésre ebben a témakörben valaki fel kell ajánlja a google szolgáltatásait...habár te legalább adtál megoldási alternatívákat is.

2013. máj. 7. 13:51
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez c++ lesz c-zni nem szoktam.

Ha int et kéne stringre akkor így csinálnám:

#include<sstream>

int x = 45;

std::stringstream s;

std::string strx;


s << x;

s >> strx;

------------------


Ha pedig stringet kéne int é akkor az atoi függvényt használnám.


char x[5] = {'2','5','6','8','\n'};

int i = atoi(x);


ha pedid std::string-rő van szó:


int i = atoi(c_str(x));

2013. máj. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
utolsó : olvass..
2013. máj. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!