Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Asp. Net-nél hogy adok át...

Asp. Net-nél hogy adok át paramétert ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Példa:

<asp:ListView ID="categoryList"

ItemType="WingtipToys.Models.Category"

runat="server"

SelectMethod="GetCategories" >


Ebben az esetben hogy adok át paramétert a GetCategories függvénynek? Tegyük fel, hogy a legújabb x terméket akarom kirakni, de a paraméter átírásával a legújabb 5-öt írom ki.


2013. ápr. 8. 18:00
 1/3 anonim ***** válasza:

A Value Providereknek nézz utána. Pl ha van egy controlod:

<asp:TextBox ID="TextBox1" runat="server" Text="valami" />

Akkor ilyet írhatsz a code beindban:

public IQueryable<Product> GetProduct([Control("TextBox1")] string text...


Vagy pedig valamilyen datasource-ot használsz, pl ObjectDataSource, annak lehet adni selectparametert. Ekkor a listviewn a datasourceidt kell beállítani, a többit a datasrouceon kell megadni.

2013. ápr. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi!


Szerintem akkor egy hidden controllal adom át. Amúgy azt hittem gondoltak rá és van valami szebb megoldás. :) Még próbáltam úgy hogy DataSource="<%# fuggveny() %>" de így nem igazán működött.

2013. ápr. 9. 00:29
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem csak controltól jöhet a paramáter, vannak más value providerek is. Ezért írtam, hogy annak nézz utána.

ObjectDataSourcenál is be tudsz állítani paraméreteket tetszőlegesen.

2013. ápr. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!