Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyek a legbonyolultabb...

Melyek a legbonyolultabb programozási nyelvek, és azokat mire használják leginkább? Illetve miket használnak a "profik", akik mondjuk betörnek egy szerverre, és onnan titokban adatokat lopnak el, meg azt csinálnak amit akarnak?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 4. 23:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
3%
én pl. Pascalt és PhP-t... Ultraweb.hu
2013. ápr. 5. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"Illetve miket használnak a "profik", akik mondjuk betörnek egy szerverre, és onnan titokban adatokat lopnak el, meg azt csinálnak amit akarnak?"


Ez van akkor, ha az ember filmekből tájékozódik. Egy "betörés" nem úgy működik ám, hogy választasz egy programozási nyelvet, írsz rajta 10 sort hat másodperc alatt és nyomsz egy entert. Ahhoz, hogy egy oldalt feltörjenek tipikusan az oldalt kiszolgáló szerver hiányosságait használják ki, tehát vagy azon programokat amelyek a szerverre telepítve vannak, vagy pedig a weboldal kódjának szerver oldali részét. Ennél fogva a hackernek a sebezhetőséget kihasználó program megírása a legkisebb gondja, az a programot megírhatja szinte bármilyen nyelven.

2013. ápr. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%
Az első kérdésedre pedig a válasz az, hogy attól függ. Ha a bonyolultságon a nyelv szintaxisának átláthatóságát értjük, akkor a gépi kód és az assembly nyelv a legbonyolultabb, hiszen azok nemigen vannak lefordítva "emberi" nyelvre. Ha pedig a nyelv összetettségét és funkciógazdagságát értjük bonyolultság alatt, akkor a legmodernebb OO nyelvekre gondolhatunk, C#, Java, hiszen ezekben egy-egy sornyi kód a háttérben akár még plusz 100 sornyi kód lefutását is takarhatja.
2013. ápr. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Hozzá nem értőnek már egy alap html avagy egy angol nyelv is bonyolult.
2013. ápr. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Golan Trevize ***** válasza:

Szerintem a brainfuck a legbonyolultabb.


[link]

2013. ápr. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
21%

Milyen programnyelven használnak a profik?


Hát pl vágják az assamblyt.

Ez ahhoz kell, hogy megkeressék a hibákat egy programban. Keresnek a puffertúlcsoldulás, vagy egy head overflow-t.

Fogják a programot debuggolják. És megnézik, hogy bizonyos regiszterek milyen állapotban vannak. Ebből ha találnak egy szabad területet, és pl. egy rosszul definiált tömb méreténél nagyobbat dekralálnak. Ekkor egy bizonyos mutató módosításával át ki lehet ugrani a programból, azaz egy programból lehet módosítani más programét. Ezt a folyamatot a hibák kifejezetten biztonsági behatolásra való kihasználását nevezik exploitírásnak. Azonban az assambly önállóan nem elég. Ismerni kell néhány utasítás byte kódját( azaz gépi kódját), bár nem szükséges mert van rá program ami tartalmaz ilyeneket.


Ezen felül a hackernek tudnia kell még egy tetszőleges programnyelvet mert valamivel használnia is kell az alkalmazást amit írt.


-Egy weblapnál tudnia kell a php, a html, és mysql programnyelveket, illetve asp.NET-ben sem árt.


Azonban ez idáig így kevés: a hackernek ismernie kell a hálózat működését, hogy milyen protokollok, mivel tudja elrejteni magát stb.


Azonban ez hacsak nem megbízásra csinálja valaki illegális.


De nem úgy működik, hogy írnak 10 sort és bent vannak egy gépben. Egy komolyabb programban egy új hiba megtalálása olykor több hét, de inkább több hónapnyi megfeszített munkát jelent egy team számára. Főleg ha népszerű programról van szó(pl. google chrome, firefox, internet explorer, windows 7 stb)


Az assambly erre jó, de jó még másra is, de az egyik legnehezebb nyelv a világon. Hiszen gépi kód az egész egy "kis" csavarral, hogy rövid angol szavakat használnak az eredeti utasítás helyet

mov di,ax

int 10,h

xor di,di

call nemtommi

nemtommi:

mov es,exp

mov cx,es

rtn

2013. ápr. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 iostream ***** válasza:
100%

A bonyolult egy nem túl konkrét kérdés, de a legösszetettebb használt nyelv talán a C++, a legnehezebben olvasható a mindenféle minimalista egzotikus nyelvek (lásd pl a már említett Brainfuck) mert nagyon kevés utasításból kell megfogalmazni a problémát, és ez így le is fedi a bonyolult nyelv -> egyszerűbb megfogalmazás, primitív nyelv -> bonyolult megfogalmazás témakört.

Vannak egyéb dimenziók is, például az algoritmikus gondolkodástól nagyon messze állnak a funkcionális és deklaratív nyelvek.

2013. ápr. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Brainfuck helyett én inkább a Whitespace nyelvet mondanám.

[link]


De ezek direkt úgy lettek kitalálva, hogy bonyolultak legyenek.


A második része a kérdésnek pedig egyáltalán nem ide tartozik, egy feltöréshez JÓVAL TÖBB kell, mint programozói tudás.

2013. ápr. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A legbonyolultabb nyelveket elrettentő példának találták ki. Malborge például. Ezek úgynevezett ezoterikus programozási nyelvek, amelyek átláthatatlanná teszik a kódot.

A betöréshez használhatnak akármit, de a C és a C++ lehet a legkedveltebb. Nem valószínű, hogy Pascalban vagy Fortranban írják ezeket a kártevőket. Azért megeshet az ilyesmi.

2013. ápr. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon sokmindent megtudtam belőlük! Fizikus hallgatóként kicsit szégyellem magamat hogy ennyire nem értek a programozáshoz, nem véletlen hagytam az összes ilyen tárgyamat utolsó évre, de most nem úszom meg, de legalább kedvet kaptam most.

És valóban csak a filmekből tájékozódtam, jól néz ki amikor 1 perc alatt valakinek meghackelik a webkameráját és látják amit a kamera meg hasonlók.

Egyébként utánaolvastam, és állítólag a Python a legkedveltebb a hackerek körében.

2013. ápr. 5. 23:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!