Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet midi fájlt...

Hogyan lehet midi fájlt dekódolni?

Figyelt kérdés
Először is nem tudom megnyitni. A kódjait tudom...mármint, hogy mi mit jelent, viszont jó lenne ha egy szöveges állományként meg tudnám nyitni.
2013. febr. 24. 19:11
1 2
 11/13 tabaki ***** válasza:

Hát, most már nekem sincs jobb ötletem, nézd meg a szabványt, hátha az segít:

[link]

2013. febr. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"Én tulajdonképpen a midi fájl bitjeit akarom látni. Azokat az egyeseket és nullásokat. Onnan intézném tovább, de nem tudom, hogyan olvassam ki. Jó lenne ha menne c-ben az fopen=("midi.txt","r"), de sajnos nem megy."


Először is, a memória byte szervezésű, így legfeljebb byte-onként tudod olvasni. Persze az adott byte-okat már bitműveletekkel manipulálhatod.


Az fopen függvény meg tökéletesen működik, ha úgy használod, ahogy kell, csak utána kéne nézni:

[link]


"With the mode specifiers above the file is open as a text file. In order to open a file as a binary file, a "b" character has to be included in the mode string."


Szóval fopen("midi.txt","rb"), ahol a 'b' betű jelzi, hogy binárisan akarod megnyitni.

2013. febr. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Nem txt fájlt akarok kibontani binárisan, hanem mid fájlt. De kipróbálom mindenképp...köszi
2013. febr. 26. 17:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!