Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C#/C++ debug utáni levédés?

C#/C++ debug utáni levédés?

Figyelt kérdés

Ha megírok egy (adatbázissal összekötött) programot, és debugolom win32/64-be, akkor utána azt meg tudom oldani, hogy ne lehessen SEHOGY SEM visszafejteni? Vagyis mivel, nincs olyan amit lehetetlen, ezért csak olyan nehezen, hogy ahhoz már valakinek egy életnyi hackerkedési tapasztalattal kelljen rendelkeznie.

2 nagyon fontos szempont miatt kell:

1. Ne tudják lopni, majd átalakítani a munkámat, hogy saját célra felhasználja, illetve anyagi előnyben részesüljenek.

2. Ne tudják sehogy sem az adatbázisomat megtámadni ez által.


Minden ötletet, tanácsot szívesen várok!



2013. jan. 19. 20:09
 1/5 anonim ***** válasza:

nekem ez egy kicsit zavaros..

1. hogy jön ide a debug?

2. te vissza tudsz fejteni egy futtatható fájlt forráskóddá?

2013. jan. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 iostream ***** válasza:
2013. jan. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Gondolkodjunk egy kicsit.

Ahhoz, hogy működő programot adj ki a kezed közül, futtathatónak kell lennie valamilyen gépen.

Ahhoz, hogy futtatható legyen egy adott gépen, a programodat annak a gépnek a nyelvére (gépi kód) kell lefordítani.

Ha gépi nyelvről/kódról beszélünk, amellyel leírható egy futtatható program, akkor annak van specifikációja.

Így konkrét szabályokkal kerül a programod lefordításra pl. C-ből erre a gépi kódra.

Ebből kifolyólag megfelelő eszközökkel gépi kódról is átfordítható a programod egy másik, akár olvashatóbb nyelvre. Konkrét példa: disassembler. Aki tud assembly-ben programozni, máris örül.

Ügyesebb eszközökkel pedig talán innen is tovább lehet menni, mondjuk C irányába, bár ilyet speciel én még nem láttam, de létezhet erre is megoldás.

2013. jan. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 iostream ***** válasza:
Vannak decompilerek, de az mindig necces. Assemblyt sem mindig triviális előállítani, pl lehet kódolva a bináris egy nagy része, és azzal kezdi, hogy kikódolja magát. A kérdező inkább a mindenféle szimbólumnevek, debuginformációk kicsutakolására gondolhat szerintem, ahhoz pedig az "strip" szóra kell rákeressen.
2013. jan. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vagy éppen az obfuscator az amit keresel, talán esetleg a WGA is szóba jöhet.
2013. jan. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!