Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Bat fájllal weboldal indítása...

Ragua kérdése:

Bat fájllal weboldal indítása hogy lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Olyan kérdésem lenne, hogy bat fájlba mit kell írnom ahhoz, hogy a C:/xampp/leltar/index.php-t elindítsa a böngészőben, és előtte elindítsa a mysql-t, és az apache-t (magánhálózatra készítettem egy progit, és egy indítóikont szerválnék hozzá, de ehhez egyáltalán nem értek)

Nem tudom hogy mekkora kérés lenne, de ha lehet, akkor kész kódot kérnék.


2013. jan. 12. 19:13
 1/4 coopper ***** válasza:

Szia.


Próbáld valami hasonlóval :


@echo off

call "C:\Xamp\apache_start.bat"

call "C:\Xamp\mysql_start.bat"

"c:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe" "C:\Xamp\leltár\index.html"

call "C:\Xamp\apache_stop.bat"

call "C:\Xamp\mysql_stop.bat"


Ha másik böngészővel szeretnéd inditani (pl. firefox) akkor az iexplorer.exe sort cseréld a következőre :


"c:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" "C:\Xamp\htdocs\leltár\index.html"


Az index.html-ben hivd meg az index.php (bár megpróbálhatod az index.html helyett közvetlenűl az index.php-t is meghivni, hátha működik).


Sok sikert.

Üdv.

2013. jan. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

koszi a gyors valaszt, hazaerek kiprobalom egybol:)

de ha a php-t nem tudom meghivni, akkor majd csinalok egy html-t is, 1 mp-s refresh-el, es akkor jo lesz:)

2013. jan. 12. 21:19
 3/4 anonim ***** válasza:

A stop-okat a batchből szerintem ne hívd meg (vagy legalább valami várakozás kéne elé), mert a böngésző aszinkron módon tölti be az oldalt (azaz a böngésző indítás meghívódik, és már fut is tovább a bat). Így ha azonnal leállítod a böngésző nem fogja tudni betölteni.

Másrészt nem c:\Xamp\.... útvonalat kéne megadni szerintem, hanem valami hanem ilyesmit: [link]

2013. jan. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

ugy oldottam meg:)

igy most csak 2 soros a kodom, de mukodik:)

nagyon koszonom mindkettotoknek

2013. jan. 13. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!