Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Nektek milyen értéket ad...

Nektek milyen értéket ad vissza ha egy set re meghívod a find függvényt és nem találja benne a findnek átadott értéket?

Figyelt kérdés

Példa:

std::set <unsigned short> s;

s.insert(8);

std::cout << *(s.find(8)); //Ebben az esetben nyolcat ad vissza.De ha nem nyolcat adunk át neki hanem pl 100 at akkor nekem 4 ad vissza.


Van egy feltételem amiben le szeretném ellenőrizni,hogy egy set ben van e már olyan érték.

Egy if feltétellel csináltam de félek hogy nem biztonságos a módszer.


Így néz ki:

if(*(s.find(temp)) == temp) Ha már van benne egy temp értékű változó akkor visza adja a függvény a tempnek az értékét.Ebben az esetben minden okés.


De ha a set ben nincs temp el azonos érték,akkor is lehet hogy a függvény ugyanolyan értéket fog vissza adni mint a temp.Szerintem megeshet.

Nekem ebben az esetben négyet dob vissza a függvény.

Az volna a legjobb ha 0 adna vissza mindig ilyen esetben.


2012. dec. 31. 19:55
 1/3 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam a find metódus csak akkor adja vissza az egyik elemét biztosra ha a find metódusnak átadott érték megegyezik a set ben levővel.


Ellenekző esetben számaomra kilogikázhatatlna volt hogy miképp dobálja vissza a számokat.

2012. dec. 31. 20:48
 2/3 A kérdező kommentje:

Jól mondom amúgy?

Mert összevagyok zavarodva kicsit.

2012. dec. 31. 20:57
 3/3 anonim ***** válasza:

Jó lenne, ha máskor a kérdésbe beleírnád a programnyelvet is. Nem mintha nem lehetne kibogarászni a kérdésből, csak éppen megtisztelnéd vele a segíteni akarókat, hogy ne dolgoztasd őket feleslegesen.


A kérdésedre egyébként nem tudom fejből a választ, de tipikusan RTFM: meg kell nézni a függvény dokumentációját, és benne lesz a válasz. Te is meg tudod tenni annyi munkával, mint én.

2013. jan. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!