Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan számoljak meg Text...

Hogyan számoljak meg Text file sorokat PHP-ben?

Figyelt kérdés
Adott egy ismeretlen sorszámú Text file, minden sorban egy szó van(összesen 3 különböző szó van). azt szeretném megszámolni, hogy melyik szóból mennyi van. esetleg ezt elosztani az összes sorral. Még kezdő vagyok a PHP-ben de Pascalban már van elképzelésem, de abból nem tudok webes számlálót alkotni.

2012. dec. 3. 21:24
 1/6 anonim ***** válasza:

A megoldás menet kb tök ugyan az.


Hasznos lehet neked:

[link]

[link]

2012. dec. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Elkezdtem alkotni valamit, de nem jött össze, sajnos még nem ismerem annyira a PHP-t mint kéne. Sajnos még nem jött össze, én egy kódrészletre gondoltam, amit csak Ctrl+c Ctrl+v de ahogy elnézem ez nem ennyi lesz :)
2012. dec. 4. 15:48
 3/6 A kérdező kommentje:

Az elképzelésem valami ilyesmi:

(File nyitása,r)


Repeat

inc(osszessor)

Until semmi(file[osszesor]);


For i:= 1 to osszesor do

Begin

If file[i] = 'a' then inc(a);

If file[i] = 'b' then inc(b);

If file[i] = 'c' then inc(c);

End;


File zárása


Print('\n a: ',a);

Print('\n b: ',b);

Print('\n c: ',c);


vagy hasonló


ez tudom, hogy nem túl szabályos, és konkrétan ez semmilyen nyelven sincs, ezt kéne lefordítanom PHP-re

2012. dec. 4. 16:05
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez is megoldás, én mondjuk a 3 szó helyett elsőre "dinamikus" megoldásra gondoltam, ezért linkeltem a tömböket.

(Ebből akkor neked most csak annyi kell, hogy a tömbbe 3 értéket felveszel.)

2012. dec. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ha tudnám a pointer-t mozgatni, és beolvasni egy sort egy másik változóba, akkor jó is lenne, végig néztem a kódokat egyet,kettőt kimásoltam, de nem igazán értem, hogy mit csinálnak.

akkor olyat is tudok csinálni, hogy a válaszokat is egy másik fileból olvassa be.

2012. dec. 4. 16:18
 6/6 nais314 ***** válasza:

röviden:


file beolvasás:

[link]

filéből tömböt:

[link]

nézzük át a tömböt:

[link]

ha megvan a tömbben, amiben tároljuk a már meglévő szavakat:

[link]

2012. dec. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!