Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Keresőfvény c nyelven?

Keresőfvény c nyelven?

Figyelt kérdés

van a következő programom:

bocsi elég "hosszú"


[link]


tudom, hogy a hibakeresés a legrosszabb móka, mégis erre kérnélek titeket.


írtam egy fvényt, benne is van a progiban, kereses()

...hát nem müködik. ez egy telefonkönyv lenne, adatokat menti egy txt be, de keresésnél vhol gebasz van (hol nem találja, hol formázza az egészet, stb.)

tudna valaki egy működő keresőfüggvényt -rni, ami kompatibilis az eddigi progimmal? ubuntu alatt csináltam, így a system("clear") nem fog működni windowsosoknak.. a struktúra def benne van a forráskód elején. KÖSZÖNÖM!!!



2012. nov. 28. 11:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Jujuj, hát itt komoly bajok vannak...


Összevissza vannak elnevezve a változók, egyetlen fájlban van az egész, keverednek az absztrakciók, rengetegsoros függvények vannak, a "kereses" nem azt csinálja, amit a neve mond, miegyéb, nem csoda, hogy belegabajodtál. Ha jól értem, akkor egy olyan függvényt szeretnél, ami megtalálja azt az egy rekordot, amelyben a user által kiválasztott mezőben a keresőszóként megadott érték van.


Nem akarlak nagyon elkeseríteni, de őszintén szólva ezzel a kóddal kompatibilis megoldást nem érdemes keresned, mert csak a baj lesz vele. Inkább tervezd meg újra, kicsit több odafigyeléssel, és akkor jó lesz.


A struktúrádat kapásból szét kéne szedni egy telkönyv libre, meg egy linkedlist libre.


Egy függvénynek pedig pár sornál nem szabad hosszabbnak lennie.

2013. ápr. 29. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!