Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudom ezt a problémát...

Hogyan tudom ezt a problémát megoldani?

Figyelt kérdés

Van egy Visual Basic-ben készített chatbotom.

De alap alapállapotban nem tud semmit . Készítettem hozzá egy adatbázist de az csak akkor működik ha elhelyezi a felhasználó a C- lemezen (vagyis C:\robot) .

Én úgy szeretnem hogy a letoltes utan rogton mukodjon ne keljen a mappat elhelyezni



2012. nov. 25. 21:02
 1/6 coopper ***** válasza:

Szia.


Rakd bele az adatbázist "resurce" filéba.


Aztán pedig a program inditásakor vizsgáld meg, hogy létezik-e a kimentett adatbázis ? Ha létezik akkor OK, ha nem létezik akkor mentsd ki (Erre érdemes a Temp mappát használni)


Nézzd meg ezt : [link]


Sok sikert.

Üdv.

2012. nov. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Én azt szeretném elérni , hogy mikor letölti a felhasználó .zip formátumba és kicsomagolja akkor rögtön müködjön . Én arra gondoltam hogy a letöltes mappából valahogy kiszedné . Valami ötlet ?

2012. nov. 26. 09:53
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja és a .zip be csak az adatbázis és a program van
2012. nov. 26. 09:54
 4/6 coopper ***** válasza:

Szia.


Milyen Adatbázist használsz ?


Miért kell az adatbázisnak a C:\ROBOT mappában lennie ?


Nem találja meg a progi az adatbázist ha ugyanabban a mappában van ahonnan a programot indiitották ?


Elvileg igy lehet az adatbázisra hivatkozni :'.\databasenev.kit'


Sok sikert.

Üdv.

2012. nov. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Egy kicsit nagyképüség adatbázisnak nevezni ez csak egy olyan egyszerü kis mappa amibe a robot menti es kiveszi a valaszokat / kerdeseket
2012. nov. 26. 12:42
 6/6 anonim ***** válasza:
Fogod, és az .exe mellé rakod, elérési útvonalnak meg csak a nevét adod meg. Aztán a tömörítésnél már értelemszerűen ott lesz.
2012. nov. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!