Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Adatbázissal kapcsolatos...

Adatbázissal kapcsolatos kérdés? Igen :D

Figyelt kérdés

1. Ha én egy böngészős játékot csinálok, jó így külön a két tábla:

felhasználó(id,name,pw,mail,active) és character(user_id,str,int,wis,lvl,exp,(gold*)) ?

Mivel csak egyszer jelentkezik be, de a statjait gyakrabban növelem.


2. Egyébként normalizálásnál, vagy csak úgy, külön kell szedni amit gyakrabban kérdezek le/frissítek? Tehát a character táblámból az expet, goldot is külön táblába kéne tennem, és gyorsabb lenne?


* A goldot, pl gladiatus/s&f/tanoth -ban, itemként kell kezeni(item tábla), vagy jó ott ahova írtam(character tábla)?



2012. nov. 24. 22:17
 1/3 anonim ***** válasza:

gold az jó ott.

2.: Ha külön szeded, gyorsabb lehet a lekérdezés, DE sokkal komplikáltabb is lesz a program a sok tábla miatt majd. Szerintem nem éri meg különszedni.

2012. nov. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ajánlok egy könyvet: [link]


Az adatbázisnál nem azt kell nézni, hogy mi változik és milyen gyakran, hanem hogy milyen kapcsolat van az egyes elemek között.


Példának okáért nálad, ha egy felhasználóhoz tartozhat több karakter, akkor értelemszerűen a karaktereket külön táblában kell tárolnod.

Ha amúgy is csak 1 karaktere lehet, akkor azt halál nyugodtan tárolhatod egy táblában. (Igen, nagyobb lesz a tábla, de cserébe nem kell 2 táblából lekérni az adatot, ha mondjuk a játék alatt kéne az user e-mail címe vagy hasonló.)


A fentebb ajánlott könyvet ha elolvasod (annyira nem könnyű olvasmány, de sok példa van benne), akkor (remélhetőleg) megérted, hogy miként is kellene ezeket csinálni, hogy optimális legyen és máris többet fogsz tudni, mint itt az oldalon lévők kb 70-80%-a.

2012. nov. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a könyvajánlást, majd megpróbálom beszerezni, úgyis unatkozok a vonaton :-D
2012. nov. 24. 23:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!