Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Visual C++ képernyővédő?

Visual C++ képernyővédő?

Figyelt kérdés
Most kezdtem a főiskolát. Programozásból nagyon kezdő vagyok, de ezt kaptam beadandónak: "Írjon képernyőkímélő programot, amely egy előre bekért szöveget mozgat a képernyőn az (x,y) pozícióból indulva úgy, hogy a szöveg a képernyő bal felső sarkából jobbra lefelé indul el 45 fokos szögben, és ha a szöveg bármely karaktere eléri a képernyő valamelyik szélét, a visszaverődési törvény szerint mindig visszapattan a képernyő széléről. Lassan mozogjon, és a program bármely billentyűre lépjen ki!". Valaki tudnak nekem segíteni benne? Nem azt kérem, hogy írjátok meg helyettem, csak egy kis segítséget!
2012. nov. 20. 20:07
 1/9 _Jessy_ ***** válasza:
Első beadandónak eléggé erős, annak ellenére, hogy nem túl bonyolult feladat. Először is, írj egy algoritmust, majd nézz utána, az egyes lépéseket hogyan lehet megvalósítani C++-ban. Egyébként native, vagy managed(.NET) prograam kell?
2012. nov. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Native alatt azt érted, hogy csak Visualon belül fut le, nem .exe? Csak programon belül kell lefutnia.
2012. nov. 20. 20:48
 3/9 A kérdező kommentje:
De lövésem sincs, hogyan fogjak hozzá...
2012. nov. 20. 20:49
 4/9 iostream ***** válasza:

Natív alatt azt érti, hogy nem menedzselt kód, tehát pucér pointerek ésatöbbi. No meg nem éred el a .NET-et.

Ugye mitől képernyővédő egy alkalmazás? Hogy fullscreen fut, és kilép ha lenyomsz valamit. Hogy kell fullscreen alkalmazást írni? Google a barátod. fullscreen c++ windows

Gondolom nem "rendes" képernyővédő kell neked, mert annak van némi extra követelménye is, és a leírás nem erre utal.

2012. nov. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem rendes kell nekem, csak ami a Visual Basic ablakában fut le. De fogalmam sincs, miért kaptam ilyet, mikor közel sem tartunk még ott, sőt....
2012. nov. 20. 21:46
 6/9 A kérdező kommentje:
Teljesen kezdő vagyok programozásból, tehát semmit nem értek abból, amit írtok. A lényeg, hogy olyan kell, ami a VB ablakában fut és a leírtakat csinálja, de sajnos fogalmam sincs, hogyan kezdjek hozzá, mert még csak hasonlókat sem tanultunk.
2012. nov. 20. 22:05
 7/9 _Jessy_ ***** válasza:
Akkor Visual Basic, vagy Visual C++-ról van szó?
2012. nov. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 _Jessy_ ***** válasza:
Egyébként ha ennyire nem megy, nem biztos, hogy most erőltetni kellene. Előtte tanulj némi alapot hozzá, aztán el lehet kezdeni.
2012. nov. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Visual C++! Nem én erőltetem, hanem a tanár, aki feladta. Amit eddig tanultunk, az tökéletesen megy, de annak semmi köze ehhez. És az idő is szorít...
2012. nov. 21. 10:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!